Zapisy do grup maluszkowych 0-3 l. – podział na grupy wiekowe

Ruszyły zapisy na zajęcia muzyczne dla najmłodszych!

 

 

Zajęcia i odbywać się będą z podziałem na następujące grupy wiekowe:

6-18 miesięcy
Najbardziej lubiane allegrettowe grupy!
Czy wiecie, że zdolności muzyczne dziecka kształtują się właśnie w tych pierwszych miesiącach życia? Wtedy mózg jest najbardziej plastyczny, intensywnie tworzą się nowe połączenia nerwowe i wszystko, czego dziecko doświadczy procentować będzie całe życie! Nie ma drugiego tak wrażliwego okresu w życiu dziecka niż okres od urodzenia do 18 miesiąca. To, czego dziecko muzycznie doświadczy w tym okresie będzie znacząco wpływało na przyszłe zdolności muzyczne (zresztą nie tylko te muzyczne, lecz także językowe oraz matematyczne) i nie będzie możliwe do osiągnięcia na żadnym innym etapie.
Chcesz wiedzieć więcej? Polecamy pozycję pt. Teoria uczenia się muzyki, niemowlęta i małe dzieci – E. E. Gordon, wyd. Harmonia.  Posłuchaj więcej o rozwoju zdolności we wczesnym etapie życia [filmik] 
 

18-30 miesięcy, czyli „dwulatki”
Na tym etapie życia dzieci uczą się chodzić i mówić, nawiązują już pierwsze relacje z rówieśnikami. Jeżeli pragniemy umuzykalniać dziecko – jest to tzw. ostatni dzwonek, żeby zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu neurobiologii, skupić się na rozwijaniu samych zdolności muzycznych. Starsze dzieci będą pragnęły już animowanej zabawy, piosenek ze słowami, instrumentów muzycznych. Tymczasem gotowość do (świadomego muzycznie) uczestnictwa w tego typu aktywności nie jest wrodzona! Aby dziecko, jako przedszkolak, było gotowe do udziału w kierowanej, ustrukturowanej zabawie muzycznej bez straty dla jego muzycznego potencjału – powinno najpierw osłuchać się z samą muzyką. Muzyką śpiewaną na żywo, bezpośrednio do dziecka, nie z nagrania. Muzyką bez słów i bez poleceń – to tzw. nieustrukturowane, nieformalne kierowanie muzyczną edukacją maluszka. Pominięcie tego etapu spowoduje szkody w rozwoju muzycznym dziecka. To właśnie dlatego mamy intuicyjnie nucą dzieciom mruczanki, kołysanki i rytmiczanki!

 

3-latki (pow. 31 miesiąca życia)
Dzieci powyżej 31 miesiąca życia możemy zaprosić do muzycznej przygody z elementami fabuły w grupie przedszkolnej. Poza śpiewankami i rytmiczankami – poznamy pierwsze instrumenty i piosenki z tekstem słownym.
Bardzo ważne jest, żeby na tym etapie dziecko miało już wcześniejsze przygotowanie w postaci osłuchania z muzyką. Jeżeli jednak nie miało takiej okazji – skontaktuj się z nami, wspólnie dobierzemy dla Was najlepsze zajęcia muzyczne!
Do grup 3-latków obowiązuje rekrutacja roczna, skontaktujcie się z sekretariatem.

 

Dzieci powyżej 4 roku życia także zapraszamy do grupy przedszkolnej.

 

 

 

 

Nasza szkoła zapewnia kontynuację nauki: grupy 4, 5-latków, zerówki muzyczne z instrumentem, szkołę muzyczną 7-14 lat, zajęcia zespołów. Działamy już 11. rok, nasze najstarsze dzieci realizują 8 klasę. Mamy też dzieciaki które rozpoczynały swoją przygodę w grupach maluszkowych, a teraz są już w muzycznych zeróweczkach lub szkole muzycznej!

Dodatkowych informacji o zajęciach udzieli sekretariat Autorskiej Szkoły Muzyki Allegretto:
600441763 lub biuro@szkolamuzyki.wroclaw.pl