Rekrutacja do ALLEGRETTO – jak przygotować dziecko do pierwszego spotkania?

Pierwsze spotkanie nie jest egzaminem. Lepiej więc nie stresować nim ani siebie, ani dziecka. 😉

Warto jest:

  • opowiedzieć dokąd idziemy, w jakim celu (zobaczymy szkołę, poznamy panią która uczy dzieci grać i śpiewać),
  • opowiedzieć, co może wydarzyć się podczas spotkania (będziemy rozmawiać z rodzicami, a także muzycznie bawić się z dzieckiem na dywanie – śpiewać i rytmizować),
  • ubrać dziecko wygodnie, w strój nie krępujący ruchów,
  • zabrać ze sobą obuwie zmienne lub skarpetki.

Nie ma konieczności:

  • trenować z dzieckiem żadnych konkretnych umiejętności pod kątem naszego spotkania rekrutacyjnego,
  • mówić dziecku, że ma zawsze „robić to co pani” – są ćwiczenia które wymagają imitacji, ale jest wiele ćwiczeń które wymagają kreatywności i własnej inwencji,
  • nie będziemy prosić o zaśpiewanie piosenki przygotowanej w domu, szkole lub przedszkolu.

Uwaga! Podczas pierwszego spotkania nie będziemy grać na instrumentach. Jeżeli chcieliby Państwo, aby dziecko mogło zapoznać się z wybranym instrumentem – prosimy o zgłoszenie takiego zapotrzebowania przynajmniej dzień przed spotkaniem.

Celem naszego pierwszego spotkania będzie poznanie się, omówienie wzajemnych oczekiwań i wstępne zapoznanie się z poziomem umiejętności dziecka. Poziom zdolności muzycznych będzie mierzony w kolejnych spotkaniach, wtedy stworzymy też bardziej szczegółowy profil aktualnych umiejętności muzycznych.

Zależy nam na tym, by trafiały do nas dzieci, które same chcą uczyć się muzyki. Pragniemy także, by rodzice pragnący zapisać dziecko do Allegretto byli przekonani do naszego autorskiego programu i nowatorskiej metodyki, tak różnej od tego, co proponują tradycyjne szkoły muzyczne.

DSC_1933