Katarzyna Rajzer

Katarzyna Rajzer

Instruktor zajęć z maluszkami i przedszkolakami, nauczyciel gry na skrzypcach

Swoją muzyczną drogę rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Lublińcu, po czym kontynuowała ją w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Michała Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, w klasie dr. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy. Brała udział w warsztatach oraz kursach skrzypcowych z dr hab. Zbigniewem Pilchem, dr hab. Łukaszem Błaszczykiem czy prof. Piotrem Tarcholikiem. Wraz z orkiestrą szkolną, też jako koncertmistrzyni, występowała np. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Z wykształcenia również muzykoterapeutka. Aktualnie kończy studia magisterskie w tym zakresie na wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Jej obecnym obszarem zainteresowań są działania muzykoterapeutyczne dla kobiet w ciąży jak i dzieci przedwcześnie urodzonych.

Jako skrzypaczka związana jest czynnie z Reprezentacyjnym Dolnośląskim Zespołem Pieśni i Tańca „Wrocław”.

Oprócz muzycznych pasji interesuje się także holistycznym podejściem do zdrowia fizycznego i psychicznego oraz świadomym i empatycznym wychowywaniem dzieci, m. in. poprzez komunikację Porozumienia bez Przemocy.

Zostań jednym z nas