Zerówka muzyczna i klasy przygotowawcze

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5–6, 7-8 oraz 9-10 lat, pragnące podjąć naukę gry na skrzypcach, wiolonczeli, gitarze lub pianinie na zajęcia grupy przygotowawczej.

Liczba miejsc w grupach jest ograniczona (maksymalnie 3 osoby w grupie). Grupy dobierane są pod względem wieku i poziomu umiejętności.

Zajęcia rozwijające zdolności muzyczne dla dzieci prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki autorstwa Edwina Eliasa Gordona.
Warto przeczytać: Co jest ważne, gdy uczymy dziecko gry na instrumencie?

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2020/21. Prosimy o kontakt z sekretariatem lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Minimalny wiek dziecka biorącego w rekrutacji to 5 lat ukończone w dniu rozpoczęcia zajęć (nie dotyczy dzieci z rekrutacji wewnętrznej, a więc kontynuujacych naukę w ALLEGRETTO).

Dlaczego warto, żeby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach?

Nastawione są na rozwijanie zdolności, czyli predyspozycji muzycznych dziecka

W mierzalny sposób rozwijają zdolności muzyczne dziecka

Opracowywane indywidualnie dla każdej grupy, pod kątem możliwości i szczególnych uzdolnień uczestników

Są prowadzone z humorem – nie można się na nich nudzić!

Prowadzone są przez nauczyciela posiadającego ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi

Zaprojektowane z uwzględnieniem wyników licznych badań

Zobacz, jak uczymy

Podczas zajęć będziemy śpiewać, bawić się w rytmach muzyki jazzowej, klasycznej oraz etnicznej z różnych stron świata. Dzieci poznają budowę wybranego przez siebie instrumentu (skrzypce, wiolonczela, gitara, pianino) i nauczą się grać na nim proste piosenki. Będą także grać na innych instrumentach, tańczyć z chustą animacyjną i kolorowymi szarfami oraz świetnie się bawić!

Zajęcia zerówki (5-6 l.) oraz klas przygotowawczych (7-8 l. i 9-10 l.) odbywają się raz w tygodniu, w małej grupie do 3 osób.

Plan zajęć na rok szkolny 2020/21

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Zerówka wiolonczela
15.50-16.30
16.25-17.05
Zerówka skrzypce
(zbieramy chętnych)
Zerówka wiolonczela
17.10-17.50
Zerówka skrzypce (zbieramy chętnych)
18.40-19.20
Grupa przygotowawcza pianino
18.00-18.40
Zerówka gitara
(zbieramy chętnych)

Cena zajęć

Karnet miesięczny: 259zł (2590 rocznie + 150zł wpisowe)

Umowę podpisujemy na 10 miesięcy, od września do czerwca. Obowiązuje także opłata rekrutacyjna 50 zł.