Zajęcia gordonowskie dla niemowląt i małych dzieci

Nasze zajęcia przeznaczone są dla dzieci już od okresu prenatalnego (kobiety w ciąży) do ukończenia 4. lat.
Ich skuteczność potwierdzona jest naukowo. Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe:

  • Grupa najmłodsza: niemowlęta i małe dzieci do 18 miesiąca życia
  • Dwulatki: od 18 do 30 miesiąca
  • Trzylatki: od 31 do 36 miesiąca

Dzieci wchodzą do sali wraz z rodzicem. Udział w zajęciach gwarantuje maluchom wszechstronny rozwój: zapoznają się z bogatym słownikiem muzycznym i są przygotowywane do podjęcia w przyszłości nauki gry na instrumencie. Naszym atutem są małe, kameralne grupy oraz zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa (dezynfekcja, normy sanitarne).


PLAN ZAJĘĆ, REZERWACJA, ZAPISY:

Plan zajęć znajduje się tutaj: Plan zajęć w aplikacji fitssey – rezerwacja .

Rezerwacji miejsca dokonujemy każdorazowo przed zajęciami korzystając z systemu online – dzięki temu elastycznie dostosujesz plan zajęć do swoich potrzeb! Rezerwacja możliwa jest maksymalnie dwa tygodnie naprzód, a bezkosztowe odwołanie zajęć – nie później niż 6 godzin przed ich rozpoczęciem (dotyczy grup popołudniowych; w grupach oznaczone jako „poranne” zajęcia odwołujemy nie później niż godzinę przed ich rozpoczęciem).

Aby zapisać się na zajęcia w trzech prostych krokach:

1. Załóż konto na platformie korzystając linku: https://app.fitssey.com/Allegretto (kliknij: Zapisz się);
2. Skontaktuj się z sekretariatem –  opłać karnet przelewem (dane do przelewu znajdują się w zakładce Kontakt – w tytule imię i nazwisko dziecka) i poproś o aktywację karnetu elektronicznego – tzw. wirtualnego karnetu. Możesz także dokonać płatności bezpośrednio w systemie Fitssey – taki karnet będzie od razu aktywny.
3. Rezerwuj zajęcia w aplikacji Fitssey w Twoim telefonie, lub w przeglądarce internetowej.

Gotowe! 🙂

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Dlaczego warto, żeby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach?

Rozwijamy zdolności, czyli predyspozycje muzyczne dziecka

Program uwzględnia wyniki licznych badań naukowych dotyczących rozwoju mózgu

Plan zajęć tworzymy indywidualnie dla każdej grupy, pod kątem możliwości i szczególnych uzdolnień uczestników

Prowadzimy je z humorem – nie można się na nich nudzić!

Zajęcia prowadzą nauczyciele posiadający duże doświadczenie w pracy z dziećmi

Tworzymy unikalną atmosferę, gdzie dziecko i opiekun mogą budować relację, spędzając czas wspólnie

Zobacz, jak uczymy

  • Dzieci do 6 miesięcy słuchają specjalnie dobranych śpiewanek i rytmiczanek wykonywanych przez nauczyciela bez słów. Zanurzamy dzieci m.in. w muzyce klasycznej, jazzowej, etnicznej – im bardziej różnorodne są muzyczne doświadczenia dziecka – tym bogatszy będzie później jego muzyczny słownik!Warto pamiętać, że możemy umuzykalniać dzieci nawet już w okresie prenatalnym – potwierdzono naukowo, że dzieci słyszą już od około 20 tygodnia życia płodowego. To właśnie w tym najwcześniejszym etapie życia dziecko może nauczyć się tak wiele, jak w żadnym innym okresie życia – związane jest to z plastycznością mózgu. Nasze zajęcia rozwijają połączenia neuronalne. Nie jest to formalna nauka – lecz zanurzenie w muzyce, tzw immersja – jak przy nauce języka obcego w naturalnym środowisku.
  • Na zajęciach grupy 6-18 miesięcy w dalszym ciągu zanurzamy dzieci w pełnowartościowej, różnorodnej muzyce. Używamy zwiewnych chusteczek, piłeczek, baniek mydlanych i innych kolorowych pomocy. Muzyka śpiewana jest wyłącznie na żywo. Kierujemy się zasadą: Jeśli chcemy, aby dziecko nauczyło się śpiewać, musimy sami dużo mu śpiewać, niekoniecznie wymagając, by śpiewało razem z nami. Wzbogacamy tym samym słownik słuchowy dziecka i rozwijamy jego zdolności i połączenia nerwowe.

Zobacz, dlaczego śpiewamy bez słów! [krótki film]

  • Dzieci w wieku 2 lat także słuchają specjalnie dobranych śpiewanek i rytmiczanek wykonywanych przez nauczyciela, z wykorzystaniem atrakcyjnych i kolorowych pomocy. Zaczynają też same reagować na muzykę, wchodzić z nami muzyczny dialog, naśladować, tworzyć i improwizować.Na tym etapie życia dzieci uczą się chodzić i mówić, nawiązują już pierwsze relacje z rówieśnikami. Jeżeli pragniemy umuzykalniać dziecko – jest to tzw. ostatni dzwonek, żeby zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu neurobiologii, skupić się na rozwijaniu samych zdolności muzycznych. Starsze dzieci będą pragnęły już animowanej zabawy, piosenek ze słowami, instrumentów muzycznych i na tym będą skupiać swoją uwagę. Tymczasem gotowość do (świadomego muzycznie) uczestnictwa w tego typu aktywności nie jest wrodzona! Aby dziecko, jako przedszkolak, było gotowe do udziału w kierowanej, ustrukturowanej zabawie muzycznej bez straty dla jego muzycznego potencjału – powinno najpierw, na wczesnym etapie życia, osłuchać się z samą muzyką. Muzyką śpiewaną na żywo, bezpośrednio do dziecka, nie z nagrania. Muzyką bez słów i bez poleceń – to tzw. nieustrukturowane, nieformalne kierowanie muzyczną edukacją maluszka. Pominięcie tego etapu spowoduje szkody w rozwoju muzycznym dziecka. To właśnie dlatego mamy intuicyjnie nucą dzieciom mruczanki, kołysanki i rytmiczanki!

Ruszyły zapisy – dowiedz się więcej o podziale na grupy wiekowe

  • Dzieci powyżej 31 miesiąca życia możemy zaprosić do muzycznej przygody z elementami fabuły. Poza śpiewankami i rytmiczankami – poznamy pierwsze instrumenty – od małych instrumentów perkusyjnych, po skrzypce, flet i wiolonczelę –  a także piosenki z tekstem słownym.
    Bardzo ważne jest, żeby na tym etapie dziecko miało już wcześniejsze przygotowanie w postaci osłuchania z muzyką. Jeżeli jednak nie miało takiej okazji – skontaktuj się z nami, wspólnie dobierzemy dla Was najlepsze zajęcia muzyczne!

 

Po ukończeniu 4 lat zapraszamy dzieci do udziału w bardziej zaawansowanych muzycznych aktywnościach: zajęciach grup przedszkolnych lub Chóru Przedszkolnego Allegretto Dolcissimo, pod patronatem Ministra Kultury i NFM

Dzieci które ukończą 5 lat (lub nawet 4,5  roku – jeśli wcześniej przez dłuższy czas brały udział w naszych zajęciach dla najmłodszych) zaprosimy do przygody z nauką gry na instrumencie w naszych Zerówkach Muzycznych ALLEGRETTO !

 

Wszystkie nasze zajęcia rozwijające zdolności muzyczne prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki autorstwa Edwina Eliasa Gordona.

 

Muzyka do słuchania w domu:

Cena zajęć

Karnet miesięczny: 235zł

Karnet na 5 zajęć ważny 7 tygodni. W ofercie także karnet na 10 zajęć w cenie 365zł.

Lekcja próbna: 49 zł

Szczegóły tutaj: Najczęściej zadawane pytania

Zapisz dziecko na zajęcia online!

Przejdź do formularza

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Pozostałe zajęcia, które prowadzimy w Allegretto