Przedszkolaki

Prowadzone są w grupach wiekowych: 4-latki (zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami) i 5-latki (zajęcia bez rodziców). Korzystamy z innowacyjnej koncepcji uczenia muzyki opracowanej przez prof. Edwina Eliasa Gordona, psychologa muzyki i autora licznych badań naukowych dotyczących uzdolnień muzycznych dziecka.

Uczymy się śpiewać piosenki i grać akompaniament do nich na dzwonkach. Poznajemy gitarę, skrzypce, wiolonczelę i pianino. Gramy i improwizujemy na małych instrumentach perkusyjnych, tworzymy własne utwory muzyczne! W pracy z grupą, w zależności od zaawansowania, wykorzystujemy elementy metody nauki gry na pianinie Music Moves for Piano, korzystamy także ze specjalnie zaprojektowanych Keyboard Games.

Rozwijamy zdolności muzyczne, a ponadto: korzystamy z metody Rudolfa Labana (ruch rozwijający, gimnastyka twórcza), uczymy się ruchu płynnego i miękkiego – on rozwija poczucie rytmu u dziecka.

UWAGA:
Grupy do których można dołączyć w trakcie roku szkolnego:

4-latki:

poniedziałek 18.10-18.45 – 2 miejsca
wtorek 16.40-17.15 – 2 miejsca
Uwaga: zajęcia odbywają się raz w tygodniu, grupy do wyboru.

5-latki:

poniedziałek 16.35-17.15 – lista rezerwowa
czwartek 17.55-18.35 – 2 miejsca
Uwaga: zajęcia odbywają się raz w tygodniu, grupy do wyboru.

Dlaczego warto, żeby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach?

Nastawione są na rozwijanie zdolności, czyli predyspozycji muzycznych dziecka

W mierzalny sposób rozwijają zdolności muzyczne dziecka

Opracowywane indywidualnie dla każdej grupy, pod kątem możliwości i szczególnych uzdolnień uczestników

Są prowadzone z humorem – nie można się na nich nudzić!

Prowadzone są przez nauczyciela posiadającego ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi

Zaprojektowane z uwzględnieniem wyników licznych badań

Zobacz, jak uczymy

Uczestnicy poznają mnóstwo piosenek i śpiewanek w przeróżnych skalach, rytmach i stylach. Poza muzyką ludową, klasyczną, jazzową także muzykę etniczną oraz folklor różnych narodów! Egzotyczne rytmy pozwalają poprzez ruch lepiej poznać i zrozumieć, czym są tempo i metrum, a to wszystko urozmaicamy nauką gry na instrumentach!

Plan spotkań na rok szkolny 2019/20

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
16.35-17.15
5-latki
16.40-17.15
16.40-17.15
18.10-18.45
17.55-18.35
5-latki

Cena zajęć

Karnet miesięczny: 190zł

Umowa do czerwca. Obowiązuje także opłata wpisowa - 150zł, oraz opłata rekrutacyjna 50zł (zawiera m.in. lekcję próbną, oraz spotkanie rekrutacyjne).