Przedszkolaki

Prowadzone są w grupach wiekowych: 4-latki (zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami) i 5-latki (zajęcia bez rodziców). Korzystamy z innowacyjnej koncepcji uczenia muzyki opracowanej przez prof. Edwina Eliasa Gordona, psychologa muzyki i autora licznych badań naukowych dotyczących uzdolnień muzycznych dziecka.

Uczymy się śpiewać piosenki i grać akompaniament do nich na dzwonkach. Poznajemy gitarę, skrzypce, wiolonczelę i pianino. Gramy i improwizujemy na małych instrumentach perkusyjnych, tworzymy własne utwory muzyczne! W pracy z grupą, w zależności od zaawansowania, wykorzystujemy elementy metody nauki gry na pianinie Music Moves for Piano, korzystamy także ze specjalnie zaprojektowanych Keyboard Games.

Rozwijamy zdolności muzyczne, a ponadto: korzystamy z metody Rudolfa Labana (ruch rozwijający, gimnastyka twórcza), uczymy się ruchu płynnego i miękkiego – on rozwija poczucie rytmu u dziecka.

UWAGA:
Rekrutacja do grup 4 i 5 latków na rok szkolny 2018/19 została zakończona. Trwa rekrutacja uzupełniająca, w ramach wolnych miejsc w grupach.

Nabór na nowy rok szkolny 2019/20 rozpocznie się w marcu.

Ilość wolnych miejsc (akutalizacja 31.01.2019):
4-latki – brak wolnych miejsc
5-latki – poniedziałek 16.35-17.15 – ostatnie wolne miejsce, zadzwoń
5-latki – czwartek 17.55-18.35 – ostatnie wolne miejsce, zadzwoń

Dlaczego warto, żeby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach?

Nastawione są na rozwijanie zdolności, czyli predyspozycji muzycznych dziecka

W mierzalny sposób rozwijają zdolności muzyczne dziecka

Opracowywane indywidualnie dla każdej grupy, pod kątem możliwości i szczególnych uzdolnień uczestników

Są prowadzone z humorem – nie można się na nich nudzić!

Prowadzone są przez nauczyciela posiadającego ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi

Zaprojektowane z uwzględnieniem wyników licznych badań

Zobacz, jak uczymy

Uczestnicy poznają mnóstwo piosenek i śpiewanek w przeróżnych skalach, rytmach i stylach. Poza muzyką ludową, klasyczną, jazzową także muzykę etniczną oraz folklor różnych narodów! Egzotyczne rytmy pozwalają poprzez ruch lepiej poznać i zrozumieć, czym są tempo i metrum, a to wszystko urozmaicamy nauką gry na instrumentach!

Plan spotkań na rok szkolny 2018/19

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek