4-5 latki – zajęcia umuzykalniające

Prowadzone są w grupach wiekowych: 4-latki (zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami) i 5-latki (zajęcia bez rodziców). Korzystamy z innowacyjnej koncepcji uczenia muzyki opracowanej przez prof. Edwina Eliasa Gordona, psychologa muzyki i autora licznych badań naukowych dotyczących uzdolnień muzycznych dziecka.

Uczymy się śpiewać piosenki i grać akompaniament do nich na dzwonkach. Poznajemy gitarę, skrzypce, wiolonczelę i pianino. Gramy i improwizujemy na małych instrumentach perkusyjnych, tworzymy własne utwory muzyczne! W pracy z grupą, w zależności od zaawansowania, wykorzystujemy elementy metody nauki gry na pianinie Music Moves for Piano, korzystamy także ze specjalnie zaprojektowanych Keyboard Games.

Rozwijamy zdolności muzyczne, a ponadto: korzystamy z metody Rudolfa Labana (ruch rozwijający, gimnastyka twórcza), uczymy się ruchu płynnego i miękkiego – on rozwija poczucie rytmu u dziecka.

Zakończyliśmy przyjmowanie wniosków na rok szkolny 2021/22 do grupy 4-latków.
Mamy jeszcze miejsca w grupie 5-latków (rekrutacja uzupełniająca).
Zajęcia 5-latków odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16.40.
Chętnych zapraszamy do przesłania formularza zgłoszeniowego.

Dlaczego warto, żeby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach?

Nastawione są na rozwijanie zdolności, czyli predyspozycji muzycznych dziecka

W mierzalny sposób rozwijają zdolności muzyczne dziecka

Opracowywane indywidualnie dla każdej grupy, pod kątem możliwości i szczególnych uzdolnień uczestników

Są prowadzone z humorem – nie można się na nich nudzić!

Prowadzone są przez nauczyciela posiadającego ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi

Zaprojektowane z uwzględnieniem wyników licznych badań

Zobacz, jak uczymy

Uczestnicy poznają mnóstwo piosenek i śpiewanek w przeróżnych skalach, rytmach i stylach. Poza muzyką ludową, klasyczną, jazzową także muzykę etniczną oraz folklor różnych narodów! Egzotyczne rytmy pozwalają poprzez ruch lepiej poznać i zrozumieć, czym są tempo i metrum, a to wszystko urozmaicamy nauką gry na instrumentach!

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – w małej grupie do 8 osób.

Nowy plan spotkań na rok szkolny 2021/22

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
5-latki
16.35-17.10
4-latki
18.00-18.35
4-latki

Cena zajęć

Karnet miesięczny: 239zł/mc + wpisowe (150zł, jednorazowo)

Umowę podpisujemy na 10 miesięcy, od września do czerwca. Obowiązuje także opłata rekrutacyjna 50 zł.