Musical English® – angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym

Autorski program nauki języka angielskiego metodą muzyczno-sensoryczno-ruchową!

Musical English® to efektywna metoda nauki języka angielskiego dla dzieci od 3 do 6 roku życia, poprzez piosenki, rymowanki, muzykę klasyczną, ruch, oraz wykorzystanie wszystkich zmysłów! Ponieważ język poznany muzycznie i „całym ciałem” jest praktycznie niewymazywalny z pamięci!

Celem zajęć jest nie tylko osłuchanie się z językiem angielskim, lecz nauka w sposób aktywny i trwały: słów, zwrotów i całych zdań. Dzieciom pomaga pacynka programu – królik Ra-Ra Rabbit. Przedszkolaki mają możliwość używania języka w sposób komunikatywny, są zachęcane do eksperymentowania z nim, rytmizowania, śpiewania, oraz tworzenia własnych rymowanek. Nieodzowne  w tym procesie są płyty Musical English®, których dziecko aktywnie słucha w domu. Zajęcia są bardzo energiczne, prowadzone w sposób dla dzieci atrakcyjny, efektywny i polisensoryczny, z ogromną bazą pomocy dydaktycznych.

Dzieci:

• Poznają słowa, zwroty i całe zdania za pomocą rymowanek i piosenek angielskich,
  • Osłuchują się z językiem angielskim, co pomoże w późniejszej nauce języka,
  • Nabywają prawidłowego wzorca wymowy angielskiej, co jest najważniejsze na tym etapie nauki języka obcego,
  • Angażują się w zabawy przy muzyce z wykorzystaniem prostych instrumentów muzycznych, tańca, ruchu, usprawniając przy tym koordynację,
  • Ćwiczą niezastąpioną umiejętność słuchania,

Dlaczego warto, żeby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach?

Rozwijamy zdolności, czyli predyspozycje językowe dziecka

Program uwzględnia zabawy muzyczne, sensoryczne i ruchowe

Dziecko uczy się języka obcego równolegle z ojczystym - tak jak dzieci dwujęzyczne!

Zobacz, jak uczymy

Stosujemy bogatą i zróżnicowaną gamę pomocy dydaktycznych: karty obrazkowe, prawdziwe przedmioty, pacynki, pluszaki, wielkoformatowe podłogowe Maty Edukacyjne Musical English®, Story Boards (plansze z opowiadaniami), domina, puzzle, zabawki sensoryczne EduSensory oraz wszystko co otacza dzieci w danej chwili.

Zajęcia Musical Babies wspomagają następujące elementy rozwoju dzieci (wg skali Gardnera):

Inteligencja językowa

Poprzez poznanie  przez dziecko prostych słów i zwrotów  w języku angielskim za pomocą łatwo i przyjemnie przyswajanych piosenek i rymowanek, oraz osłuchanie się z naturalnym językiem mówionym, co może być szczególnie owocne  w późniejszej nauce języka. Także poprzez różnorodne ćwiczenia kojarzeniowe, oraz  dużą dozę TPR („Total Physical Response”)

Inteligencja muzyczna

Poprzez umożliwienie dziecku obcowania z muzyką u dzieci stymulowana jest synchronizacja półkul mózgowych, co według wyników wielu badań może nie tylko przygotować mózg do przyszłej nauki czytania, matematyki, a w szczególności nauki języka obcego. Inteligencja muzyczna jest także rozwijana poprzez umożliwienie nabycia przez dziecko wrażliwości muzycznej, oraz umiejętności słuchania.

Inteligencja ruchowa

Poprzez ćwiczenia i  zabawy usprawniające koordynację ruchową i motorykę małą i motorykę dużą. Także poprzez taniec do różnorodnej muzyki, od skocznej muzyki irlandzkiej i szkockiej do bardzo rytmicznej afrykańskiej.

Inteligencja interpersonalna

Poprzez nabycie umiejętności przebywania w grupie rówieśników, interakcji z innymi, dzielenia się, nabywanie cierpliwości i ogólnie przyjętych zasad zachowania społecznego.

Plan spotkań:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
4-5 latki
5-latki
3-4 latki
18:20-19:00 Musical English®
6 latki
4-5 latki

Cena zajęć

Umowa semestralna: Umowa semestralna: 16 zajęć: 700zł (lub 5x149zł przy płatności ratalnej) + opłata startowa 60zł (obejmuje m.in. materiały i płyty CD do pracy w domu).

Dzieci uczęszczające do nas na zajęcia muzyczne korzystają ze zniżki: 650zł (lub 5x135zł przy płatności ratalnej).

Lekcja próbna: 45zł

Zniżka dla rodzeństwa

Na wszystkie zajęcia, dla każdego dziecka z rodziny