Musical Babies® – angielski dla niemowląt i małych dzieci

Autorski program nauki języka angielskiego metodą muzyczno-sensoryczno-ruchową!

Musical Babies® to efektywna metoda nauki języka angielskiego od 6 miesiąca życia dziecka – poprzez piosenki, rymowanki, muzykę klasyczną, ruch, oraz wykorzystanie wszystkich zmysłów! Ponieważ język poznany muzycznie i „całym ciałem” jest praktycznie niewymazywalny z pamięci!

Dzieci:

• Poznają proste słowa i zwroty za pomocą rymowanek i piosenek angielskich,
  • Osłuchują się z językiem angielskim, co pomoże w późniejszej nauce języka, np. w przedszkolu,
  • Nabywają prawidłowego wzorca wymowy angielskiej, co jest najważniejsze na tym etapie nauki języka obcego,
  • Angażują się w zabawy przy muzyce z wykorzystaniem prostych instrumentów muzycznych, tańca, ruchu, usprawniając przy tym koordynację,
  • Ćwiczą niezastąpioną umiejętność słuchania,
  • Mają możliwość interakcji z innymi dziećmi w podobnym wieku.

Musical Babies® to zajęcia, które umożliwiają Rodzicom:

• Poznanie rymowanek i piosenek po angielsku do wykorzystania we wspólnej zabawie z dzieckiem poza zajęciami; w domu, ogrodzie, na spacerze, czy w podróży,
  • Spotkania innych mam, opiekunów z dziećmi w podobnym wieku, to okazja do nawiązania nowych znajomości, a może nawet przyjaźni.

Dlaczego warto, żeby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach?

Rozwijamy zdolności, czyli predyspozycje językowe dziecka

Program uwzględnia zabawy muzyczne, sensoryczne i ruchowe

Dziecko uczy się języka obcego równolegle z ojczystym - tak jak dzieci dwujęzyczne!

Zobacz, jak uczymy

Stosujemy bogatą i zróżnicowaną gamę pomocy dydaktycznych: karty obrazkowe, prawdziwe przedmioty, pacynki, pluszaki, wielkoformatowe podłogowe Maty Edukacyjne Musical English®, Story Boards (plansze z opowiadaniami), domina, puzzle, zabawki sensoryczne EduSensory oraz wszystko co otacza dzieci w danej chwili.

Zajęcia Musical Babies wspomagają następujące elementy rozwoju dzieci (wg skali Gardnera)

Inteligencja językowa

Poprzez poznanie  przez dziecko prostych słów i zwrotów  w języku angielskim za pomocą łatwo i przyjemnie przyswajanych piosenek i rymowanek, oraz osłuchanie się z naturalnym językiem mówionym, co może być szczególnie owocne  w późniejszej nauce języka. Także poprzez różnorodne ćwiczenia kojarzeniowe, oraz  dużą dozę TPR („Total Physical Response”)

Inteligencja muzyczna

Poprzez umożliwienie dziecku obcowania z muzyką u dzieci stymulowana jest synchronizacja półkul mózgowych, co według wyników wielu badań może nie tylko przygotować mózg do przyszłej nauki czytania, matematyki, a w szczególności nauki języka obcego. Inteligencja muzyczna jest także rozwijana poprzez umożliwienie nabycia przez dziecko wrażliwości muzycznej, oraz  umiejętności słuchania.

Inteligencja ruchowa

Poprzez ćwiczenia i  zabawy usprawniające koordynację ruchową i motorykę małą i motorykę dużą. Także poprzez taniec do różnorodnej muzyki, od skocznej muzyki irlandzkiej i szkockiej do bardzo rytmicznej afrykańskiej. Dzieci niechodzące wykorzystują  w tym przypadku wzorzec rodzica będąc na ich rękach, lub … podskakując na pupie!

Inteligencja interpersonalna

Poprzez nabycie umiejętności przebywania w grupie rówieśników, interakcji z innymi, dzielenia się, nabywanie cierpliwości i ogólnie przyjętych zasad zachowania społecznego.

Plan zajęć (zajęcia raz w tygodniu, wybierz grupę)

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
3-latki
10:50-11.20
10:50-11.20
11:05-11.35
3-latki
2-3 latki

Cena zajęć

Umowa semestralna: 16 zajęć: 700zł (lub 5x149zł przy płatności ratalnej) + opłata startowa 60zł (obejmuje m.in. materiały i płyty CD do pracy w domu).

Dzieci uczęszczające do nas na zajęcia muzyczne korzystają ze zniżki: 650zł (lub 5x135zł przy płatności ratalnej).

Lekcja próbna: 45 zł

Zniżka dla rodzeństwa

Na wszystkie zajęcia, dla każdego dziecka z rodziny