Przygotowanie szkoły do bezpiecznego wznowienia zajęć stacjonarnych

Przygotowujemy szkołę na wznowienie zajęć stacjonarnych, z uwzględnieniem restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.

Liczba grup, oraz dzieci w grupach została zmniejszona. Zwiększyliśmy przerwy między zajęciami (dezynfekcja sali pomiędzy grupami, wietrzenie, umożliwienie spokojnej wymiany grup). Zakupiliśmy płyny do dezynfekcji, lampę UVC (po użyciu lampy można bezpiecznie wejść do sali) oraz ozonator (po użyciu ozonatora następuje wietrzenie sali min 60 min – według zaleceń producenta, sale ozonujemy głównie na koniec dnia).

Czekamy na Was. Ale pamiętajcie:

• w dalszym ciągu obowiązuje zachowanie dystansu społecznego
  • należy zadbać o indywidualną osłonę nosa i ust (zdemujemy dopiero w sali)
  • po przyjściu do szkoły dezynfekujemy ręce płynem na bazie alkoholu udostępnionym przy wejściu (małe dzieci mogą umyć je dokładnie mydłem)
  • kawiarenka nie jest czynna – prosimy o przychodzenie punktualnie i nie oczekiwanie w szkole
  • rodziców dzieci szkolnych prosimy o nie wchodzenie do budynku jeżeli to możliwe
  • można korzystać z ogrodu (z WYŁĄCZENIEM trampoliny), należy jednak zachować dystans społeczny. To bardzo ważne! Nie wszyscy sąsiedzi są nam przychylni. Absolutnie niedopuszczalne jest tworzenie się skupisk dzieci będących w bezpośrednim fizycznym kontakcie w ogrodzie szkoły. W ogrodzie obowiązuje też osłanianie nosa i ust.

Szczegółowe wytyczne znajdują się w dokumentach poniżej. Należy je pobrać i zapoznać się z nimi, a po przyjściu do szkoły podpisać oświadczenia i zgody (bez tego niemożliwe jest uczestnictwo w zajęciach stacjonarnych – zapraszamy na zajęcia online).

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Na terenie szkoły nosimy maseczki (zdejmujemy je dopiero w sali). Dezynfekujemy ręce płynem lub dokładnie myjemy je wodą z mydłem.

…możesz też nosić przyłbicę. Przyłbicę można (nie trzeba!) nosić także podczas zajęć.

Pomiędzy zajęciami sale szkolne są dokładnie dezynfekowane lampami UVC – stosowanymi także w szpitalach. Po naświetlaniu wietrzymy i upewniamy się, że nawet nasi najmłodsi mogą bezpiecznie wejść do sali.

Pamiętamy o zachowaniu odstępu (dystans społeczny). Kawiarenka jest nieczynna.

UWAGA: Termin wznowienia zajęć stacjonarnych w grupach najmłodszych podamy w najbliższych dniach.

A jeżeli wolicie nadal korzystać z zajęć on-line?

• Dzieci szkolne mogą w dalszym ciągu korzystać z zajęć indywidualnych online – na zasadach takich jak obowiązywały od połowy marca. Zajęcia grupowe online będą odbywać się jeżeli uda nam się zebrać odpowiednią grupę (dzieci zbliżone poziomem zaawansowania). Oznacza to, że skład grupy może się zmienić. Jeżeli nie zbierze się grupa będziemy się z Wami kontaktować i szukać rozwiązania które uwzględni Wasze potrzeby.
  • Dzieci zerówkowe i starsze przedszkolaki mogą nadal otrzymywać nagrane zajęcia. Jednak będą to jedne – nie dwa – dłuższe zajęcia w tygodniu (ok. 35-40 minut). Na Waszą prośbę możemy udostępnić Wam dodatkowo zajęcia grupy młodszej (4 latki – ok 30 min).

Jeżeli korzystaliście z zajęć na platformie Zoom – zajęcia te nadal będą odbywać się w czwartki i zostaną przerwane dopiero wówczas, gdy liczba chętnych spadnie poniżej 3 osób. W takim przypadku będziecie mogli korzystać z zajęć nagranych.
  • Dzieci w młodszym wieku przedszkolnym mogą nadal otrzymywać nagrane zajęcia na dotychczasowych zasadach.
  • Dzieci w grupach najmłodszych (0-2 lata) mogą nadal otrzymywać nagrane zajęcia. Jednak będą to jedne – nie dwa – dłuższe zajęcia w tygodniu, ok. 30 min. Na Waszą prośbę możemy udostępnić Wam dodatkowo zajęcia grupy starszej (3 latki).