Zapisy do grup maluszkowych 0-3 l. na semestr wiosenny!

Ruszają zapisy na zajęcia muzyczne dla najmłodszych – semestr wiosenny! Grafik jest już dostępny poniżej:

Zajęcia dla najmłodszych – informacje, grafik i cennik

Zajęcia ruszają w lutym (data rozpoczęcia jest zależna od wybranej grupy) i odbywać się będą w następujących grupach wiekowych:

• Do 5 miesiąca życia:
    Grupa dedykowana dzieciom w okresie prenatalnym (zapraszamy mamy w ciąży od 20 tygodnia), oraz najmłodszym maluszkom do 5 miesiąca życia. W najwcześniejszym etapie życia dziecko może nauczyć się tak wiele, jak w żadnym innym okresie życia – związane jest to z plastycznością mózgu. Nasze zajęcia rozwijają połączenia neuronalne. Nie jest to formalna nauka – lecz zanurzenie w muzyce, tzw immersja – jak przy nauce języka obcego w naturalnym środowisku.

Oferujemy karnety na 9 zajęć, które odbywają się raz w tygodniu. Jest możliwość płatności w ratach miesięcznych.

• 6-18 miesięcy
    Najbardziej lubiane ALLEGRETTOWE grupy!
    Czy wiecie, że zdolności muzyczne dziecka kształtują się właśnie w tych pierwszych miesiącach życia? Wtedy mózg jest najbardziej plastyczny, intensywnie tworzą się nowe połączenia nerwowe i wszystko, czego dziecko doświadczy procentować będzie całe życie! Nie ma drugiego tak wrażliwego okresu w życiu dziecka niż okres od urodzenia do 18 miesiąca. To, czego dziecko muzycznie doświadczy w tym okresie będzie znacząco wpływało na przyszłe zdolności muzyczne (zresztą nie tylko te muzyczne, lecz także językowe oraz matematyczne) i nie będzie możliwe do osiągnięcia na żadnym innym etapie.
    Chcesz wiedzieć więcej? Polecamy pozycję pt. Teoria uczenia się muzyki, niemowlęta i małe dzieci – E. E. Gordon, wyd. Harmonia.  Posłuchaj więcej o rozwoju zdolności we wczesnym etapie życia [filmik]

W tej grupie oferujemy karnety na 9 bądź 18 zajęć.

• 18-30 miesięcy, czyli „dwulatki”
    Na tym etapie życia dzieci uczą się chodzić i mówić, nawiązują już pierwsze relacje z rówieśnikami. Jeżeli pragniemy umuzykalniać dziecko – jest to tzw. ostatni dzwonek, żeby zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu neurobiologii, skupić się na rozwijaniu samych zdolności muzycznych. Starsze dzieci będą pragnęły już animowanej zabawy, piosenek ze słowami, instrumentów muzycznych. Tymczasem gotowość do (świadomego muzycznie) uczestnictwa w tego typu aktywności nie jest wrodzona! Aby dziecko, jako przedszkolak, było gotowe do udziału w kierowanej, ustrukturowanej zabawie muzycznej bez straty dla jego muzycznego potencjału – powinno najpierw osłuchać się z samą muzyką. Muzyką śpiewaną na żywo, bezpośrednio do dziecka, nie z nagrania. Muzyką bez słów i bez poleceń – to tzw. nieustrukturowane, nieformalne kierowanie muzyczną edukacją maluszka. Pominięcie tego etapu spowoduje szkody w rozwoju muzycznym dziecka. To właśnie dlatego mamy intuicyjnie nucą dzieciom mruczanki, kołysanki i rytmiczanki!

• 3-latki (pow. 31 miesiąca życia)
    Dzieci powyżej 31 miesiąca życia możemy zaprosić do muzycznej przygody z elementami fabuły. Poza śpiewankami i rytmiczankami – poznamy pierwsze instrumenty i piosenki z tekstem słownym.
    Bardzo ważne jest, żeby na tym etapie dziecko miało już wcześniejsze przygotowanie w postaci osłuchania z muzyką. Jeżeli jednak nie miało takiej okazji – skontaktuj się z nami, wspólnie dobierzemy dla Was najlepsze zajęcia muzyczne!

W tej grupie oferujemy karnety semestralne na 18 zajęć. Jest możliwość płatności w ratach miesięcznych.

• Dzieci powyżej 4 roku życia mogą nadal uczestniczyć w zajęciach ogólnomuzycznych, lub – jeżeli mają już muzyczną gotowość – możemy zaprosić je do udziału w zajęciach naszego chóru przedszkolnego, czyli Allegretto Dolcissimo!

• Nasza szkoła zapewnia kontynuację nauki: grupy 5-latków, zerówki muzyczne z instrumentem, szkołę muzyczną 7-11 lat, zajęcia zespołów (chór, orkiestra dziecięca, zespół fletowy). Działamy już 7-my rok, nasze najstarsze dzieci realizują 7 klasę. Mamy też dzieciaki które rozpoczynały swoją przygodę w grupach maluszkowych, a teraz są już w muzycznych zeróweczkach lub szkole muzycznej!

Dodatkowych informacji o zajęciach udzieli sekretariat: 600441763 lub biuro@szkolamuzyki.wroclaw.pl