Warsztaty dla nauczycieli – który warsztat jest dla mnie?

ALLEGRETTO wraz z Instytutem Gordonowskim ma przyjemność zaprezentować Państwu zupełnie nową ofertę warsztatową!

Dla rodziców, wychowawców szkół i przedszkoli, a także osób bez muzycznego wykształcenia proponujemy wykład pt. Muzykalne dziecko. Nie wymaga on żadnego muzycznego przygotowania (Termin wkrótce).

***

Dla muzyków pragnących wykorzystywać w swojej pracy koncepcję Edwina E. Gordona proponujemy następujące warsztaty:

  1. Maluszkowa „jedynka”, czyli Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci w koncepcji E. E. Gordona – udział w  tym warsztacie nie wymaga wcześniejszej wiedzy teoretycznej, wymaga natomiast podstawowych umiejętności muzycznych – podczas warsztatu będziemy posługiwać się pojęciami dur, moll, metrum dwudzielne oraz trójdzielne. Będziemy także poruszać się rytmicznie oraz śpiewać.
  2. Maluszkowa „dwójka”, czyli kontynuacja dla osób które mają już za sobą „jedynkę’, lub inny wprowadzający warsztat gordonowski: Wykorzystanie koncepcji E. E. Gordona w żłobku i przedszkolu – dużo ćwiczeń praktycznych, lekcje pokazowe, budowanie repertuaru i praca w grupach. Ten warsztat dotyczy tylko i wyłącznie prowadzenia zajęć z dziećmi w audiacji wstępnej – od malucha do przedszkolaka. To zupełnie nowy warsztat w ofercie ALLEGRETTO!
  3. Starszakowa „jedynka” – to warsztat dotyczący dzieci w audiacji właściwej, oraz dzieci w wieku szkolnym które dopiero w nią wejdą. Odpowiada na pytanie: co robić ze starszymi dziećmi które nie mają jeszcze muzycznej gotowości, ponadto krok po kroku pokazuje jak sekwencyjnie uczyć te dzieci, które już taką gotowość nabyły. Warsztat dotyczy wyłącznie szkolniaków, wymaga wstępnej wiedzy o tym, jak prowadzić umuzykalniające, gordonowskie zajęcia maluszkowe. Nie jest to dobry warsztat na rozpoczęcie „przygody z Gordonem”. Jeżeli szukasz warsztatu wprowadzającego, proponujemy najpierw zapisać się na „jedynkę” maluszkową. Jeżeli natomiast posiadasz już wstępną wiedzę o zajęciach dla najmłodszych, a pragniesz „od zera” usłyszeć o grupie szkolnej – ten warsztat jest dla Ciebie. Tytuł starszakowej „jedynki” to Umuzykalnianie dzieci w wieku szkolnym wg koncepcji E. E. Gordona.
  4. Starszakowa „dwójka”, czyli Rozwój audiacji w muzycznej edukacji dziecka w wieku szkolnym to pogłębiający warsztat dotyczący pracy z dzieckiem w audiacji właściwej. To najbardziej zaawansowany warsztat w ofercie ALLEGRETTO. Dowiemy się jak „po gordonowemu” wprowadzać dzieciom czytanie i pisanie nut (audiacja notacyjna), jak uczyć improwizacji, także w grze na instrumentach muzycznych.

***

Dodatkowo w ofercie ALLEGRETTO mamy trzy warsztaty tematyczne:

Music Moves for Piano – czyli nauczanie gry na pianinie zgodnie z MLT – warsztat wymaga wcześniejszej wiedzy wprowadzającej, zapraszamy na niego osoby, które mają za sobą przynajmniej „jedynkę” maluszkową i „jedynkę” starszakową, lub inny gordonowski kurs o podobnej tematyce.

***

Wykorzystanie koncepcji Edwina E. Gordona w pracy z chórem dziecięcym – warsztat nie wymaga żadnej wcześniejszej wiedzy ani umiejętności i przeznaczony jest dla dyrygentów chóralnych, oraz osób prowadzących zajęcia ze śpiewu zbiorowego – schole, zespoły wokalne, zajęcia musicalowe itp.

***

Improwizacja w chórze dziecięcym – kontytuacja warsztatu dla dyrygentów pt. Wykorzystanie koncepcji Edwina E. Gordona w pracy z chórem dziecięcym. Wcześniejsze uczestnictwo w tym warsztacie jest obligatoryjne.

***

Zapraszamy także na webinary, czyli warsztaty online.