Wykorzystanie koncepcji Edwina E. Gordona w pracy z chórem dziecięcym

Warsztat dla dyrygentów chórów dziecięcych i zespołów wokalnych pragnących wzbogacić swój warsztat o innowacyjną koncepcję uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina E. Gordona.

Celem warsztatów jest poszerzenie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Wiedza nabyta podczas warsztatów pozwoli na wydobycie pełnego potencjału każdego dziecka zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami i zdolnościami muzycznymi.

Warsztat przeznaczony jest dla osób które nie miały wcześniejszego kontaktu z teorią uczenia się muzyki Edwina E. Gordona lecz posiadają wiedzę i umiejętności na poziomie przynajmnej szkoły muzycznej II stopnia.

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Czym są zdolności muzyczne? W jaki sposób kształtują się u dzieci?
sesja
Jak rozpoznać i rozwinąć zdolności dziecka które nie wykazuje się wysokimi umiejętnościami?
sesja
W jaki sposób rozwijać u dzieci słuch harmoniczny?
sesja
Poczucie rytmu - co zrobić żeby dzieci śpiewały równo?
sesja
Badanie zdolności muzycznych - jak stworzyć indywidualny profil zdolności każdego dziecka?
sesja
Nauka improwizacji muzycznej i tworzenia muzyki przez dziecko - czy małe dziecko może współtworzyć muzykę?

Warsztaty są dwudniowe:

Sobota 10.30 – 18.00 (rejestracja od 10.15)

Niedziela 10.00-15.30

Forma warsztatów to prelekcje i prezentacje, oraz intensywna część praktyczna. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego oraz wygodnego stroju.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się 18 stycznia 2020 we Wrocławiu!

CENA:

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłata całości kwoty w ciągu 2 dni od przesłania zgłoszenia.

Liczba miejsc ściśle ograniczona.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!