Koncepcja Edwina E. Gordona w pracy nauczyciela – instruktora zajęć muzycznych dla dzieci

Celem warsztatów jest poszerzenie i ugruntowanie wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci, oraz nabycie umiejętności pracy z nimi według ich indywidualnych potrzeb i zdolności muzycznych.

Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą innowacyjnej koncepcją uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina Eliasa Gordona z University of South Carolina, Columbia. Warsztaty będą miały formę wykładu przeplatanego ćwiczeniami praktycznymi.

Warsztat przeznaczony jest dla osób które miały już wcześniejsze doświadczenia w zakresie omawianej koncepcji uczenia muzyki (jest to część druga naszego warsztatu „Rozwój zdolności…”).

Wychowawcy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Rozwijanie zdolności muzycznych dzieci będących na etapie audiacji wstępnej
sesja
Tworzenie programów i planów pracy uwzględniających koncepcję Gordona dla dzieci w wieku przedszkolnym
sesja
Nauka improwizacji muzycznej i tworzenia muzyki przez dziecko
sesja
Uczenie gry na instrumentach dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
sesja
Budowanie repertuaru i rozwijanie umiejętności nauczyciela - instruktora zajęć muzycznych
Badanie zdolności muzycznych

Warsztaty są dwudniowe:

-sobota 10.30-18.00 (rejestracja od godz. 10.15),

-niedziela 10.00-15.00

Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc na warsztatach jest ściśle ograniczona – zapisz się już dziś!

UWAGA:
Warsztat przeznaczony jest dla osób które miały już wcześniejsze doświadczenia w zakresie omawianej koncepcji uczenia się muzyki.
Jest przewidziany jako część druga naszego warsztatu: „Rozwój zdolności…” – ale wcześniejsze uczestnictwo w nim nie jest obligatoryjne.
Warsztat będzie optymalną propozycją dla osób prowadzących już zajęcia muzyczne z dziećmi, mających ukończoną przynajmniej szkołę muzyczną I stopnia – ale również nie jest to warunek wymagany.

fbt

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.