Wykorzystanie koncepcji E. E. Gordona w żłobku i przedszkolu

Celem warsztatów jest poszerzenie i ugruntowanie wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci młodszych, oraz nabycie umiejętności pracy z nimi według ich indywidualnych potrzeb i zdolności muzycznych.

Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą innowacyjnej koncepcją uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina Eliasa Gordona z University of South Carolina, Columbia. Warsztaty będą miały formę wykładu przeplatanego dużą ilością ćwiczeń praktycznych, przeprowadzimy także lekcję pokazową z dziećmi.

Warsztat przeznaczony jest dla osób które miały już wcześniejsze doświadczenia w zakresie omawianej koncepcji uczenia muzyki (jest to część druga naszego warsztatu „Umuzykalnianie niemowląt…”).

Warsztat dotyczy dzieci młodszych w audiacji wstępnej, nie dotyczy dzieci w wieku szkolnym.

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Rozwijanie zdolności muzycznych dzieci będących na etapie audiacji wstępnej
Lekcja pokazowa z dziećmi
sesja
Ćwiczenia praktyczne - prowadzenie i obserwacja zajęć z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym
sesja
Budowanie repertuaru i rozwijanie umiejętności nauczyciela - instruktora zajęć muzycznych

Warsztaty są dwudniowe:

-sobota 10.30-18.00 (rejestracja od godz. 10.15),

-niedziela 10.00-15.00

Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc na warsztatach jest ściśle ograniczona – zapisz się już dziś!

UWAGA:
Warsztat przeznaczony jest dla osób które miały już wcześniejsze doświadczenia w zakresie omawianej koncepcji uczenia się muzyki.
Warsztat będzie optymalną propozycją dla osób prowadzących już zajęcia muzyczne z dziećmi, mających ukończoną przynajmniej szkołę muzyczną I stopnia – ale nie jest to warunek wymagany.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.