Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci w koncepcji E. E. Gordona – warsztat wprowadzający

Warsztat wprowadzający w tematykę zdolności muzycznych dzieci młodszych (podstawowy).
Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci, oraz nabycie umiejętności pracy z nimi według ich indywidualnych potrzeb i zdolności muzycznych. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjną koncepcją uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina Eliasa Gordona z University of South Carolina, Columbia. Warsztaty będą miały formę wykładu przeplatanego ćwiczeniami praktycznymi.

Udział w warsztacie nie wymaga wcześniejszej wiedzy teoretycznej, wymaga natomiast podstawowych umiejętności muzycznych – podczas warsztatu będziemy posługiwać się pojęciami dur, moll, metrum dwudzielne oraz trójdzielne. Będziemy także poruszać się rytmicznie oraz śpiewać.

Wychowawcy

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Kształtowanie zdolności muzycznych u najmłodszych dzieci (okres niemowlęcy)
sesja
Rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych u dziecka w wieku żłobkowym i przedszkolnym
sesja
Jak pracować z dzieckiem nieumuzykalnionym na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
sesja
Improwizacja w pracy z dzieckiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, czyli jak uczyć dzieci w tworzyć muzykę
sesja
Budowanie warsztatu nauczyciela - instruktora zajęć gordonowskich
sesja
Badanie zdolności muzycznych u dzieci najmłodszych (3-9 lat)

Warsztaty są dwudniowe: sobota 10.30-18.00 (rejestracja od godz. 10.15), niedziela 10.00-15.00

Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc na warsztatach jest ściśle ograniczona – zapisz się już dziś!

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.