Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci w koncepcji E. E. Gordona – warsztat wprowadzający

Warsztat wprowadzający w tematykę zdolności muzycznych dzieci młodszych (podstawowy).
Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci, oraz nabycie umiejętności pracy z nimi według ich indywidualnych potrzeb i zdolności muzycznych. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjną koncepcją uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina Eliasa Gordona z University of South Carolina, Columbia. Warsztaty będą miały formę wykładu przeplatanego ćwiczeniami praktycznymi. Ponadto dodatkowe treści warsztatowe będą udostępnione online (na zamkniętej grupie facebookowej) co pozwoli nam na poszerzenie treści warsztatu.

Udział w warsztacie nie wymaga wcześniejszej wiedzy teoretycznej, wymaga natomiast podstawowych umiejętności muzycznych – podczas warsztatu będziemy posługiwać się pojęciami dur, moll, metrum dwudzielne oraz trójdzielne. Będziemy także poruszać się rytmicznie oraz śpiewać.

Wychowawcy

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Kształtowanie zdolności muzycznych u najmłodszych dzieci (okres niemowlęcy)
sesja
Rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych u dziecka w wieku żłobkowym i przedszkolnym
sesja
Jak pracować z dzieckiem nieumuzykalnionym na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
sesja
Improwizacja w pracy z dzieckiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, czyli jak uczyć dzieci w tworzyć muzykę
sesja
Budowanie warsztatu nauczyciela - instruktora zajęć gordonowskich
sesja
Badanie zdolności muzycznych u dzieci najmłodszych (3-9 lat)

Warsztaty są dwudniowe: sobota 10.30-18.00 (rejestracja od godz. 10.15), niedziela 10.00-15.00

Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc na warsztatach jest ściśle ograniczona – zapisz się już dziś!

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chórów dziecięcych, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów i seminariów gordonowskich, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się 10 kwietnia 2021 we Wrocławiu!

UWAGA: Cena warsztatów nie obejmuje posiłków.

Wpłaty za udział w warsztatach nie podlegają zwrotowi. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku nie przyjęcia uczestnika na warsztaty z powodu braku miejsc – opłata zostanie zwrócona na konto.

CENA OBEJMUJE:

• udział w dwudniowych warsztatach wg harmonogramu
  • materiały drukowane
  • dostęp do materiałów online (na zamkniętej grupie facebookowej)
  • identyfikator uprawniający do udziału w warsztatach
  • zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach

WPŁATY:

ING BANK ŚLĄSKI S.A.
09 1050 1575 1000 0091 3723 8854
Autorska Szkoła Muzyki ALLEGRETTO – Urszula Polak
Tytułem: Warsztaty muzyczne – IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA
Osoby które się zarejestrują i dokonają wpłaty otrzymają e-mail z potwierdzeniem przyjęcia na warsztaty.

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wysłanie formularza zgłoszeniowego online oraz dokonanie wpłaty za warsztaty przelewem w ciągu 2 dni od daty rejestracji.