Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci w koncepcji E. E. Gordona

Warsztat wprowadzający w tematykę zdolności muzycznych dzieci młodszych (podstawowy).
Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci, oraz nabycie umiejętności pracy z nimi według ich indywidualnych potrzeb i zdolności muzycznych. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjną koncepcją uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina Eliasa Gordona z University of South Carolina, Columbia. Warsztaty będą miały formę wykładu przeplatanego ćwiczeniami praktycznymi.

Udział w warsztacie nie wymaga wcześniejszej wiedzy teoretycznej, wymaga natomiast podstawowych umiejętności muzycznych – podczas warsztatu będziemy posługiwać się pojęciami dur, moll, metrum dwudzielne oraz trójdzielne. Będziemy także poruszać się rytmicznie oraz śpiewać.

Wychowawcy

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Kształtowanie zdolności muzycznych u najmłodszych dzieci (okres niemowlęcy)
sesja
Rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych u dziecka w wieku żłobkowym i przedszkolnym
sesja
Jak pracować z dzieckiem nieumuzykalnionym na etapie edukacji wczesnoszkolnej
sesja
Improwizacja w pracy z dzieckiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, czyli jak uczyć dzieci w tworzyć muzykę
sesja
Budowanie warsztatu nauczyciela - instruktora zajęć gordonowskich
sesja
Badanie zdolności muzycznych u dzieci najmłodszych (3-9 lat)

Warsztaty są dwudniowe: sobota 10.30-18.00 (rejestracja od godz. 10.15), niedziela 10.00-15.00

Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc na warsztatach jest ściśle ograniczona – zapisz się już dziś!

fbt

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się 24 sierpnia 2019 we Wrocławiu!

170 zł – CENA PROMOCYJNA przy wczesnych zapisach i wpłacie

UWAGA: Cena warsztatów nie obejmuje posiłków.

Wpłaty za udział w warsztatach nie podlegają zwrotowi. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku nie przyjęcia uczestnika na warsztaty z powodu braku miejsc – opłata zostanie zwrócona na konto.

CENA OBEJMUJE:

• udział w całodniowych warsztatach wg harmonogramu
  • materiały drukowane
  • identyfikator uprawniający do udziału w warsztatach
  • zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach
  • przerwy kawowe

WPŁATY:

ING BANK ŚLĄSKI S.A.
09 1050 1575 1000 0091 3723 8854
Autorska Szkoła Muzyki ALLEGRETTO – Urszula Polak
Tytułem: Warsztaty muzyczne – IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA
Osoby które się zarejestrują i dokonają wpłaty otrzymają e-mail z potwierdzeniem przyjęcia na warsztaty.

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wysłanie formularza zgłoszeniowego online oraz dokonanie wpłaty za warsztaty przelewem w ciągu 2 dni od daty rejestracji.