Teoria uczenia się muzyki E. E. Gordona – doskonalenie kompetecji instruktora. Webinar online.

Celem webinaru jest solidne ugruntowanie przez uczestników w wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci, oraz tym jak zapewnić im optymalne warunki do pełnego rozwoju zdolności muzycznych. Przedmiotem naszych działań będzie innowacyjna koncepcja uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina Eliasa Gordona z University of South Carolina, Columbia.

Warsztaty będą miały formę cyklu 5ciu 50-minutowych webinarów online na platformie Zoom (bezpośredni link podamy przed pierwszym spotkaniem). Webinary będą udostępnione także na zamkniętej grupie facebookowej do obejrzenia w dogodnym terminie. Terminy poszczególnych części webinaru są od siebie oddalone o tydzień, tak abyśmy wszyscy zdążyli obejrzeć materiał warsztatowy oraz materiały dodatkowe – i dzięki temu mogli uczestniczyć choć w części spotkań w czasie rzeczywistym.

Udział w warsztacie wymaga podstawowych umiejętności muzycznych – podczas warsztatu będziemy posługiwać się pojęciami dur, moll, metrum dwudzielne oraz trójdzielne… oraz podstawowej wiedzy dotyczącej omawianej teorii.

Nie zapisuj się na webinar jeśli:

• nie słyszałeś/aś jeszcze o koncepcji E. E. Gordona
  • wiesz już prawie wszystko o tej koncepcji, piszesz artykuły, prowadzisz warsztaty itp. (webinary są dla średniozaawansowanych)
  • byłeś/aś na moich wszystkich webinarach online w ostatnim czasie (chyba, że nie przeszkadzają Ci powtórki – wtedy zgłoś się do mnie po zniżkę)
  • nie możesz być z nami „na żywo” w soboty o 18.45 (prosimy, byś był(a) na przynajmniej połowie spotkań, resztę możesz zrealizować w dogodnym dla siebie czasie)

Zapisz się na webinar jeśli:

• masz już za sobą jakiś (może niejeden?) warsztat, czy kurs gordonowski, ale chcesz gruntownie uporządkować wiedzę
  • masz czas być z nami „na żywo” przez przynajmniej dwa/trzy z pięciu spotkań
  • masz gotowość by aktywnie uczestniczyć (śpiewamy u siebie w domu z wyłączonym mikrofonem, pracujemy w czasie rzeczywistym na dokumentach google, zadajemy pytania i odpowiadamy na moje pytania).

Uwaga: wszyscy uczestnicy otrzymają pocztą certyfikat uczestnictwa z oryginalnym podpisem. Dodatkowym bonusem będzie czasowy dostęp do wszystkich części „Podwieczorków ze skalami”!

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Budowanie repertuaru i rozwijanie umiejętności nauczyciela - instruktora zajęć muzycznych
sesja
Rozwijanie zdolności muzycznych dzieci będących na etapie audiacji wstępnej
sesja
Kształtowanie zdolności muzycznych i rozwijanie umiejętności u dzieci w wieku szkolnym
sesja
Poczucie tonalne - co zrobić, żeby dzieci śpiewały "czysto"?
sesja
Poczucie rytmu - co zrobić żeby dzieci śpiewały i grały równo?
sesja
Sekwencje uczenia się w muzyce

Warsztaty składają się z pięciu spotkań po 50 min. Będą miały formę webinaru on-line na platformie Zoom, z możliwością późniejszego odsłuchu dla osób, dla których godzina nie jest dogodna.

Harmonogram spotkań:
Soboty, godz. 18.45
6.06, 13.06. 20.06, 27.06, 4.07.

Program Zoom można pobrać ze strony: www.zoom.us/download (klikamy w pierwszy granatowy przycisk od góry), ewentualnie jako aplikację na telefon.
Nagranie webinaru zostanie umieszczone na zamkniętej grupie na Facebooku – dostępne dla uczestników przez 30 dni od zakończenia ostatniej części webinaru.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chórów dziecięcych, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów i seminariów gordonowskich, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

190-790zł