Teoria uczenia się muzyki E. E. Gordona – doskonalenie kompetecji instruktora. Webinar online.

Celem webinaru jest solidne ugruntowanie przez uczestników w wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci, oraz tym jak zapewnić im optymalne warunki do pełnego rozwoju zdolności muzycznych. Przedmiotem naszych działań będzie innowacyjna koncepcja uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina Eliasa Gordona z University of South Carolina, Columbia.

Warsztaty będą miały formę cyklu 5ciu 50-minutowych webinarów online na platformie Zoom (bezpośredni link podamy przed pierwszym spotkaniem). Webinary będą udostępnione także na zamkniętej grupie facebookowej do obejrzenia w dogodnym terminie. Terminy poszczególnych części webinaru są od siebie oddalone o tydzień, tak abyśmy wszyscy zdążyli obejrzeć materiał warsztatowy oraz materiały dodatkowe – i dzięki temu mogli uczestniczyć choć w części spotkań w czasie rzeczywistym.

Udział w warsztacie wymaga podstawowych umiejętności muzycznych – podczas warsztatu będziemy posługiwać się pojęciami dur, moll, metrum dwudzielne oraz trójdzielne… oraz podstawowej wiedzy dotyczącej omawianej teorii.

Nie zapisuj się na webinar jeśli:

  • nie słyszałeś/aś jeszcze o koncepcji E. E. Gordona
  • wiesz już prawie wszystko o tej koncepcji, piszesz artykuły, prowadzisz warsztaty itp. (webinary są dla średniozaawansowanych)
  • byłeś/aś na moich wszystkich webinarach online w ostatnim czasie (chyba, że nie przeszkadzają Ci powtórki – wtedy zgłoś się do mnie po zniżkę)
  • nie możesz być z nami „na żywo” w soboty o 18.45 (prosimy, byś był(a) na przynajmniej połowie spotkań, resztę możesz zrealizować w dogodnym dla siebie czasie)

Zapisz się na webinar jeśli:

  • masz już za sobą jakiś (może niejeden?) warsztat, czy kurs gordonowski, ale chcesz gruntownie uporządkować wiedzę
  • masz czas być z nami „na żywo” przez przynajmniej dwa/trzy z pięciu spotkań
  • masz gotowość by aktywnie uczestniczyć (śpiewamy u siebie w domu z wyłączonym mikrofonem, pracujemy w czasie rzeczywistym na dokumentach google, zadajemy pytania i odpowiadamy na moje pytania).

Uwaga: wszyscy uczestnicy otrzymają pocztą certyfikat uczestnictwa z oryginalnym podpisem. Dodatkowym bonusem będzie czasowy dostęp do wszystkich części „Podwieczorków ze skalami”!

Do kogo skierowane są warsztaty?

Pedagodzy

Nauczyciele szkół i przedszkoli

Osoby zainteresowane tematyką warsztatów

Tematy, które poruszamy na warsztatach

1
sesja
Budowanie repertuaru i rozwijanie umiejętności nauczyciela - instruktora zajęć muzycznych
2
sesja
Rozwijanie zdolności muzycznych dzieci będących na etapie audiacji wstępnej
3
sesja
Kształtowanie zdolności muzycznych i rozwijanie umiejętności u dzieci w wieku szkolnym
4
sesja
Poczucie tonalne - co zrobić, żeby dzieci śpiewały "czysto"?
5
sesja
Poczucie rytmu - co zrobić żeby dzieci śpiewały i grały równo?
6
sesja
Sekwencje uczenia się w muzyce

Zobacz, jak przebiegają warsztaty

Warsztaty składają się z pięciu spotkań po 50 min. Będą miały formę webinaru on-line na platformie Zoom, z możliwością późniejszego odsłuchu dla osób, dla których godzina nie jest dogodna.

Harmonogram spotkań:
Soboty, godz. 18.45
6.06, 13.06. 20.06, 27.06, 4.07.

Program Zoom można pobrać ze strony: www.zoom.us/download (klikamy w pierwszy granatowy przycisk od góry), ewentualnie jako aplikację na telefon.
Nagranie webinaru zostanie umieszczone na zamkniętej grupie na Facebooku – dostępne dla uczestników przez 30 dni od zakończenia ostatniej części webinaru.

Prowadząca warsztaty

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chórów dziecięcych, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów i seminariów gordonowskich, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

5
Liczba godzin
190-790zł
Cena warsztatów (zł)

Zapisz się na warsztaty już teraz!

Przejdź do formularza

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Pozostałe warsztaty, które mogą Cię zainteresować