Improwizacja w chórze dziecięcym

Celem warsztatu jest pogłębienie przez uczestników umiejętności muzycznych, głównie w zakresie tonalności (melodii, harmonii) i rytmu tak, by efektywnie uczyć chórzystów improwizacji, a także poznanie praktycznych ćwiczeń i metodyki pracy z dziećmi.

Będziemy pracować na motywach a także improwizować w skalach modalnych (dorycka, frygijska, lidyjska, miksolidyjska i inne) i rytmach (zwykłych, nietypowych).

Rozpoczniemy od poziomu podstawowego, więc warsztat jest dostępny także dla osób nie czujących się jeszcze pewnie w temacie improwizacji.

Uwaga: wcześniejsza wiedza w zakresie teorii uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona będzie przydatna. (Osoby początkujące zapraszamy na pierwszą część warsztatów o chórach: Wykorzystanie koncepcji E. E. Gordona w pracy z chórem dziecięcym).

Osoby czujące się dobrze w improwizacji także dużo skorzystają: podczas całego warsztatu będziemy rozwijać swoje zdolności i umiejętności dostosowując indywidualnie poziom zaawansowania do poziomu zdolności i umiejętności każdego uczestnika.

Wymagania formalne:

Wiedza i umiejętności na poziomie przynajmniej szkoły muzycznej II stopnia (będziemy dużo śpiewać, chętni mogą także grać na instrumentach muzycznych). Warsztat przeznaczony jest dla dyrygentów chórów dziecięcych oraz osób prowadzących zespoły wokalne.

Warsztaty są dwudniowe, sobota 10.30-18 oraz niedziela 10.00-15.00.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się 1 lutego 2020 we Wrocławiu!

Cena:

380zł

Wpłaty za udział w warsztatach nie podlegają zwrotowi. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku nie przyjęcia uczestnika na warsztaty z powodu braku miejsc – opłata zostanie zwrócona na konto.

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłata pierwszej raty w ciągu 2 dni od przesłania zgłoszenia.

Liczba miejsc ściśle ograniczona.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!