Rozwój audiacji w muzycznej edukacji dziecka w wieku szkolnym

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia na intensywny, dwudniowy warsztat gordonowski dotyczący uczenia muzyki dzieci w wieku  szkolnym. Dotyczy dalszego rozwoju dzieci w audiacji właściwej.

Do kogo skierowany jest warsztat?
Do nauczycieli muzyki, instruktorów zajęć muzycznych i innych osób zainteresowanych kształceniem muzycznym dzieci w wieku szkolnym z wykorzystaniem gordonowskiej teorii uczenia się muzyki przez audiację.

Przed zapisaniem się na kurs uczestnicy powinni:

– posiadać podstawową wiedzę teoretyczną w pracy z dziećmi młodszymi (audiacja wstępna) według koncepcji profesora Gordona,

– posiadać wstępną wiedzę na temat rozwoju dzieci w audiacji właściwej i sekwencji uczenia się w muzyce,

– umieć śpiewać piosenki w różnych tonalnościach i metrach,

– śpiewać motywy durowe i molowe z wykorzystaniem solfeżu relatywnego a także recytować motywy rytmiczne używając solfeżu rytmicznego,

– posiadać podstawową wiedzę muzyczną (wiedza z zakresu I stopnia szkoły muzycznej)

Program warsztatu:
W trakcie szkolenia uczestnicy poznają liczne piosenki i rytmiczanki, wezmą udział ćwiczeniach ruchowych i innych aktywnościach pomagających zrozumieć muzykę przez audiację.
Omówione zostaną aktywności przeznaczone dla dzieci w audiacji właściwej – będziemy pracować warsztatowo nad poziomami  Skojarzeń Słownych, Graficznym, Uogólniania oraz Twórczości/Improwizacji a także dowiemy się jak przechodzić z dziećmi do poziomu Rozumienie Teoretyczne. Zajmiemy się kwestią uczenia zaawansowanego repertuaru, a także czytania nut.

Więcej szczegółów dotyczących warsztatu można uzyskać pod adresem biuro@szkolamuzyki.wroclaw.pl

Warsztaty są dwudniowe:

Sobota 10.30-18.00
Niedziela 10.00-15.00

Forma warsztatów to prelekcje i prezentacje, oraz intensywna część praktyczna. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego oraz wygodnego stroju.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się 28 września 2019 we Wrocławiu!

CENA:

390 zł

Uwaga: przy jednoczesnym zapisie na oba warsztaty dotyczące pracy z dziećmi szkolnymi (pierwsza część to Umuzykalnianie dzieci szkolnych wg koncepcji E. E. Gordona – 14-15.09.2019) cena za pakiet wynosi 600zł.

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłata całości kwoty w ciągu 2 dni od przesłania zgłoszenia.

O rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat. Wpłaty za udział w warsztatach nie podlegają zwrotowi. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku nie przyjęcia uczestnika na warsztaty z powodu braku miejsc lub odwołania warsztatu – opłata zostanie zwrócona na konto.