Badanie zdolności muzycznych dziecka – omówienie testów E. E. Gordona (webinar online)

Webinar dotyczący badania zdolności muzycznych dzieci. Celem webinaru jest omówienie następujących testów zdolności muzycznych Edwina E. Gordona:

Audie (dla dzieci w wieku 3-4 l.)
Podstawowa Miara Słuchu Muzycznego – PMMA (5-9 l.)
Średnia Miara Słuchu Muzycznego – IMMA (6-10 l.)
Zaawansowana Miara Słuchu Muzycznego – AMMA (dzieci starsze, młodzież, dorośli)
Music Aptitude Profile (9 -17 lat)

Warsztaty będą miały formę godzinnego webinaru online na platformie Zoom (bezpośredni link podamy przed spotkaniem).

Uwaga: udział w warsztacie wymaga podstawowej wiedzy dotyczącej Teorii Uczenia się Muzyki (MLT) E. E. Gordona.

Wychowawcy

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Rozwój zdolności muzycznych u dziecka - krótkie przypomnienie wiadomości
Testy zdolności muzycznych - omówienie
sesja
Jak wykorzystać wyniki badania do optymalizacji programu nauczania?

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11.00 i potrwają 60 min. Będą miały formę webinaru on-line na platformie Zoom, z możliwością późniejszego odsłuchu dla osób, dla których godzina nie jest dogodna.

Program Zoom można pobrać ze strony: www.zoom.us/download (klikamy w pierwszy granatowy przycisk od góry), ewentualnie jako aplikację na telefon.
Nagranie webinaru zostanie umieszczone na zamkniętej grupie na Facebooku – dostępne dla uczestników przez 30 dni od zakończenia webinaru.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chórów dziecięcych, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów i seminariów gordonowskich, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.