Jak rozwijać zdolności muzyczne dziecka według E. E. Gordona – webinar online

Cykl webinarów wprowadzających w tematykę zdolności muzycznych dzieci młodszych. Nie wymaga wcześniejszej wiedzy ani przygotowania.

Celem webinaru jest wyposażenie uczestników w wiedzę o rozwoju muzycznym dzieci, oraz tym jak zapewnić im optymalne warunki do pełnego rozwoju zdolności muzycznych. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjną koncepcją uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina Eliasa Gordona z University of South Carolina, Columbia.

Warsztaty będą miały formę cyklu 3 webinarów online na platformie Zoom (bezpośredni link podamy przed pierwszym spotkaniem).

Udział w warsztacie nie wymaga wcześniejszej wiedzy teoretycznej, wymaga natomiast podstawowych umiejętności muzycznych – podczas warsztatu będziemy posługiwać się pojęciami dur, moll, metrum dwudzielne oraz trójdzielne.

Wychowawcy

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Rozwój zdolności muzycznych u dziecka w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym w koncepcji Edwina E. Gordona
sesja
Odkrywanie talentu muzycznego u małych dzieci - skąd się biorą zdolnosci muzyczne i jak na nie wpływać?
sesja
Czym różnią się zdolności od umiejętności?
sesja
Jak zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju zdolności?
sesja
Jak prowadzić zajęcia gordonowskie dla dzieci? Wprowadzenie do zagadnienia.
sesja
Czym jest model Language learning i jak można go wykorzystać w uczeniu muzyki?

Warsztaty składają się z trzech spotkań po 40 min. Będą miały formę webinaru on-line na platformie Zoom, z możliwością późniejszego odsłuchu dla osób, dla których godzina nie jest dogodna.

Harmonogram spotkań:
25 kwietnia, sobota (20:30)
28 kwietnia, wtorek (20:30)
30 kwietnia, czwartek (20:30)

Program Zoom można pobrać ze strony: www.zoom.us/download (klikamy w pierwszy granatowy przycisk od góry), ewentualnie jako aplikację na telefon.
Nagranie webinaru zostanie umieszczone na zamkniętej grupie na Facebooku – dostępne dla uczestników przez 30 dni od zakończenia webinaru.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chórów dziecięcych, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów i seminariów gordonowskich, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.