Music Moves for Piano – nauka gry na fortepianie zgodnie z teorią uczenia się muzyki Edwina E. Gordona

Zaawansowany warsztat dla muzyków – instruktorów zajęć z dziećmi wykorzystujących w swojej pracy innowacyjną koncepcję uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina E. Gordona.

Celem warsztatów jest poszerzenie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym starszych dzieci (audiacja właściwa) oraz o tym jak nauczać gry na fortepianie zgodnie z indywidualnymi potrzebami i zdolnościami muzycznymi dzieci. Poznamy metodę Music Moves for Piano autorstwa Marilyn Lowe, która korzystając ze zdobyczy gordonowskiej teorii uczenia się muzyki stworzyła kompletną metodykę nauczania gry na pianinie dla dzieci w wieku od 4 lat.

Warsztat przeznaczony jest dla osób które mają już podstawową wiedzę z zakresu teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona i mają umiejętności na poziomie przynajmniej szkoły muzycznej II stopnia.

Przewidziany jest jako uzupełnienie naszych podstawowych warsztatów (pierwsza to „Rozwój zdolności muzycznych…” a druga „Koncepcja Edwina E. Gordona…”). Chętnych, którzy nie mają podstawowej wiedzy zapraszamy najpierw na warsztat wprowadzający.

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Kształtowanie umiejętności dotyczących gry na fortepianie u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
sesja
Keyboard Games - zajęcia grupowe z pianina dla dzieci w wieku przedszkolnym
sesja
Metoda Music Moves for Piano - nauka gry na pianinie dla dzieci w audiacji właściwej
sesja
Nauka improwizacji muzycznej i tworzenie muzyki przez dziecko
sesja
Kreatywne podejście do nauczania techniki gry na instrumencie
sesja
Nauka czytania i pisania muzyki zgodnie z gordonowską teorią uczenia się muzyki

Warsztaty są dwudniowe:

Niedziela

Forma warsztatów to prelekcje i prezentacje, oraz obszerna część praktyczna. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego oraz wygodnego stroju.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się we Wrocławiu!

CENA:

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłata w ciągu dwóch dni od przesłania zgłoszenia. Pozostałą kwotę prosimy uregulować do 12 marca.

Liczba miejsc ściśle ograniczona.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!