Music Moves for Piano – nauka gry na fortepianie zgodnie z teorią uczenia się muzyki Edwina E. Gordona

Zaawansowany warsztat dla muzyków – instruktorów zajęć z dziećmi wykorzystujących w swojej pracy innowacyjną koncepcję uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina E. Gordona.

UWAGA: Warsztaty prowadzone są w języku angielskim!

Celem warsztatów jest poszerzenie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym starszych dzieci (audiacja właściwa) oraz o tym jak nauczać gry na fortepianie zgodnie z indywidualnymi potrzebami i zdolnościami muzycznymi dzieci. Poznamy metodę Music Moves for Piano autorstwa Marilyn Lowe, która korzystając ze zdobyczy gordonowskiej teorii uczenia się muzyki stworzyła kompletną metodykę nauczania gry na pianinie dla dzieci w wieku od 4 lat.

Warsztat przeznaczony jest dla osób które mają już podstawową wiedzę z zakresu teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona i mają umiejętności na poziomie przynajmniej szkoły muzycznej II stopnia.

Przewidziany jest jako uzupełnienie naszych podstawowych warsztatów (pierwsza to „Rozwój zdolności muzycznych…” a druga „Koncepcja Edwina E. Gordona…”). Chętnych, którzy nie mają podstawowej wiedzy zapraszamy na warsztat wprowadzający (Rozwój zdolności muzycznych…) w terminie 19.05.2019

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Kształtowanie umiejętności dotyczących gry na fortepianie u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
sesja
Keyboard Games - zajęcia grupowe z pianina dla dzieci w wieku przedszkolnym
sesja
Metoda Music Moves for Piano - nauka gry na pianinie dla dzieci w audiacji właściwej
sesja
Nauka improwizacji muzycznej i tworzenie muzyki przez dziecko
sesja
Kreatywne podejście do nauczania techniki gry na instrumencie
sesja
Nauka czytania i pisania muzyki zgodnie z gordonowską teorią uczenia się muzyki

Warsztaty są trzydniowe:

Niedziela

Forma warsztatów to prelekcje i prezentacje, oraz obszerna część praktyczna. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego oraz wygodnego stroju.

Marilyn Lowe (USA) – wraz z prof. Gordonem stworzyła serię Music Moves for Piano do nauki gry na fortepianie. Jest to sekwencyjny proces uczenia się, który prowadzi ucznia do słyszenia i wykonywania muzyki ze zrozumieniem.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się 31 maja 2019 we Wrocławiu!

CENA:

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłata zaliczki 300zł w ciągu dwóch dni od przesłania zgłoszenia. Pozostałą kwotę prosimy uregulować do 12 marca.

Liczba miejsc ściśle ograniczona.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!