Music Moves for Piano – dostęp do webinarów (nagrania)

Cykl webinarów „Music Moves for Piano” przeznaczony jest dla muzyków zawodowo pracujących z dziećmi, znających już podstawy teorii uczenia się muzyki E. E. Gordona i pragnących pogłębić ją w kontekście metodyki nauczania gry na fortepianie, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci najmłodszych.

Jeżeli nie znasz jeszcze teorii prof. Gordona polecamy na początek webinar „Umuzykalnianie dzieci w koncepcji E. E. Gordona”.

 

Osią naszej pracy jest zamknięta grupa na Facebooku, gdzie znajdują się nagrane webinary oraz materiały dodatkowe do pracy własnej (rozwój warsztatu instruktora).

Treścią cyklu webinarów jest poszerzenie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym starszych dzieci oraz o tym jak nauczać gry na fortepianie zgodnie z indywidualnymi potrzebami i zdolnościami muzycznymi dzieci. Poznamy metodę Music Moves for Piano autorstwa Marilyn Lowe, która korzystając ze zdobyczy gordonowskiej teorii uczenia się muzyki stworzyła kompletną metodykę nauczania gry na pianinie dla dzieci w wieku od 4 r.ż.

Do kogo skierowane są warsztaty?

Pedagodzy

Nauczyciele szkół i przedszkoli

Osoby zainteresowane tematyką warsztatów

Tematy, które poruszamy na warsztatach

1
sesja
Kształtowanie umiejętności dotyczących gry na fortepianie u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
2
sesja
Keyboard Games - zajęcia grupowe z pianina dla dzieci w wieku przedszkolnym
3
sesja
Metoda Music Moves for Piano - nauka gry na pianinie dla dzieci w audiacji właściwej
4
sesja
Kreatywne podejście do nauczania techniki gry na instrumencie
5
sesja
Nauka improwizacji muzycznej i tworzenie muzyki przez dziecko

Prowadząca warsztaty

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chórów dziecięcych, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów i seminariów gordonowskich, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

12
Liczba godzin
150
Cena warsztatów (zł)

Zapisz się na warsztaty już teraz!

Przejdź do formularza

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Pozostałe warsztaty, które mogą Cię zainteresować