Music for Kids, czyli praca z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi – dostęp do webinarów (nagrania)

Cykl webinarów przeznaczony jest dla muzyków zawodowo pracujących z dziećmi, mających już podstawową wiedzę lub doświadczenie w zakresie wykorzystania koncepcji Gordona podczas zajęć z dziećmi.

Treścią „Music for Kids” będzie praca z dziećmi w wieku zerówkowym i wczesnoszkolnym. Wielu z nas, instruktorów gordonowskich, wie jak prowadzić grupy najmłodsze – nie wie jednak jak zaplanować kontynuację działań gordonowskich z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. I o tym będzie ten cykl.

Uwaga: udział w warsztacie wymaga podstawowej wiedzy dotyczącej Teorii Uczenia się Muzyki (MLT) E. E. Gordona.
Jeżeli jesteś muzykiem, ale nie posiadasz wymaganych podstaw w zakresie MLT E. Gordona – aby wziąć udział w PRO-cesie skontaktuj się z nami i poproś o dostęp do materiałów wprowadzających. Materiały są udostępniane odpłatnie. Więcej szczegółów: biuro@szkolamuzyki.wroclaw.pl

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Rozwój zdolności i umiejętności muzycznych u dziecka - krótkie przypomnienie wiadomości
sesja
Wprowadzanie zawartości tonalnej: motywy tonalne durowe i molowe
sesja
Wprowadzanie zawartości rytmicznej: motywy rytmiczne
Zabawy wspierające audiację
sesja
Czytanie i pisanie nut "po gordonowsku" - jak i kiedy?
sesja
Zerówka muzyczna - tworzymy program nauczania

Nagrania cyklu webinarów oraz materiały dodatkowe umieszczone są na naszej zamkniętej grupie na Facebooku – dostępne dla uczestników przez 6 miesięcy. Możesz wykupić dostęp w dowolnym momencie.