Learning and teaching music through improvisation – with Arnolfo Borsacchi

Celem warsztatu jest pogłębienie przez uczestników umiejętności muzycznych, głównie w zakresie tonalności (melodii, harmonii) i rytmu tak, by efektywnie uczyć dzieci improwizacji – a także poznanie praktycznych ćwiczeń i metodyki pracy z dziećmi.

Najstarsza i najbardziej pierwotna praktyka artystyczna, jaką jest improwizacja, obecna była w historii muzyki Zachodu w każdej epoce. Barok wymagał umiejętności improwizowania na bazie basu cyfrowanego, w klasycznych i romantycznych koncertach instrumentalnych trzeba było popisać się improwizując kadencję, zaś najwięksi romantyczni wirtuozi zasłynęli dzięki improwizowanym transkrypcjom.

Teoria uczenia się muzyki Edwina E. Gordona to koncepcja oparta na audiacji. Po audiacji wstępnej następuje audiacja właściwa, gdzie jednym z ważniejszych celów jest tworzenie nieznanej muzyki i improwizacji.

Warsztat przeznaczony jest dla osób mających przynajmniej podstawową wiedzę i umiejętności na temat MLT (Music Learning Theory) Edwina E. Gordona.

UWAGA: Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim, bez tłumaczenia.

Pedagodzy

Piątek 15-19

Sobota 9-13 oraz 14.30-17.30

Niedziela 9-13 oraz 14.30-17.30

Arnolfo Borsacchi – Training teacher at Audiation Institute (IT) and Training and pedagogic director at IEGAM (Instituto Edwin E. Gordon de Aprendizagem Musical – São Paulo – Brazil) Music teacher, musician, jazz sax player with Tritticotrio and singer of the vocal quartet for babies “Quarteto Gordon“, writer and composer.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się 22 listopada 2019 we Wrocławiu!