Umuzykalnianie dzieci w wieku szkolnym wg koncepcji E. E. Gordona

Warsztat dla muzyków – instruktorów zajęć z dziećmi w wieku szkolnym, pragnących wykorzystywać w swojej pracy innowacyjną koncepcję uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina E. Gordona. Celem warsztatów jest poszerzenie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci, oraz o ich indywidualnych potrzebach i zdolnościach muzycznych. Uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć swoje muzyczne umiejętności, gdyż warsztat w dużej mierze składać się będzie z zajęć praktycznych.

Warsztat dotyczy dzieci w wieku szkolnym, nie omawiamy tu umuzykalniających zajęć dla najmłodszych.

Warsztat przeznaczony jest dla osób które mają już podstawową wiedzę z zakresu teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona i mają umiejętności na poziomie przynajmnej szkoły muzycznej II stopnia.

Jeżeli poszukujesz warsztatu wprowadzającego, jako pierwszy polecamy Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci – ponieważ praca z dziećmi szkolnymi wymaga wiedzy o ich rozwoju muzycznym w latach wcześniejszych. Nauczanie muzyki ma charakter sekwencyjny – budujemy kolejne umiejętności na bazie tych już przez dzieci posiadanych.

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Kształtowanie zdolności muzycznych i rozwijanie umiejętności u dzieci w wieku szkolnym
sesja
Sekwencje uczenia się w muzyce
sesja
Nauka improwizacji muzycznej i tworzenia muzyki przez dziecko
sesja
Uczenie gry na instrumentach muzycznych w sposób kreatywny
sesja
Działania kompensacyjno - wyrównawcze z dziećmi starszymi będącymi na etapie audiacji wstępnej
Badanie zdolności muzycznych dzieci od 4 do 18 lat

Warsztaty są dwudniowe:

Sobota 10.30 – 18.00 (rejestracja od 10.15)

Niedziela 10.00-15.30

Forma warsztatów to prelekcje i prezentacje, oraz obszerna część praktyczna. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego oraz wygodnego stroju.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.