Wspieranie indywidualnych uzdolnień muzycznych dzieci w koncepcji Edwina E. Gordona

Warsztat dla muzyków – instruktorów zajęć z dziećmi w wieku szkolnym, wykorzystujących w swojej pracy innowacyjną koncepcję uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina E. Gordona. Celem warsztatów jest poszerzenie przez uczestników wiedzy o rozwoju muzycznym dzieci, oraz o ich indywidualnych potrzebach i zdolnościach muzycznych. Uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć swoje muzyczne umiejętności, gdyż warsztat w dużej mierze składać się będzie z zajęć praktycznych. Nauczymy się także tworzyć plany zajęć i programy autorskie z wykorzystaniem tej koncepcji.

Warsztat przeznaczony jest dla osób które mają już podstawową wiedzę z zakresu teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona i mają umiejętności na poziomie przynajmnej szkoły muzycznej II stopnia.

Pedagodzy

Tematy, które poruszamy na warsztatach

sesja
Kształtowanie zdolności muzycznych i rozwijanie umiejętności u dzieci na etapie audiacji wstępnej i właściwej
sesja
Tworzenie programów autorskich i planów pracy z wykorzystaniem koncepcji prof. Gordona
sesja
Uczenie muzyki dzieci na etapie audiacji właściwej
sesja
Sekwencje uczenia się w muzyce
sesja
Nauka improwizacji muzycznej i tworzenia muzyki przez dziecko
sesja
Uczenie gry na instrumentach muzycznych w sposób kreatywny

Warsztaty są dwudniowe:

Sobota 10.30 – 18.00 (rejestracja od 10.15)

Niedziela 10.00-15.30

Forma warsztatów to prelekcje i prezentacje, oraz obszerna część praktyczna. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego oraz wygodnego stroju.

mgr sztuki Urszula Polak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentka chóru dziecięcego, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, z wykształcenia nauczyciel muzyki i rytmiki.

Najbliższe warsztaty rozpoczną się we Wrocławiu!

CENA:

360 zł – cena regularna
280 zł – last minute, zapisy w dniach 19.01-8.02

ZAPISY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłata całości kwoty w ciągu 2 dni od przesłania zgłoszenia.

Liczba miejsc ściśle ograniczona.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!