Nauka on-line

Drodzy Państwo!
Ponieważ przerwa od zajęć stacjonarnych może się wydłużać, nie chcemy, żeby kumulowały się Wam nieobecności do odrobienia. W związku z tym, dla tych którzy mają chęci i zasoby żeby realizować zajęcia on-line, wprowadzamy taką opcję.

PROSZĘ DOCZYTAĆ WPIS DO KOŃCA, ANKIETA NA DOLE (!)

Wiem że nie wszyscy chcieliby pracować online – dochodzą nas słuchy, że wiele podstawówek zadaje już dzieciom zadania do samodzielnej pracy (na ocenę!) – więc nie chcemy, by to był kolejny obowiązek. Dlatego prosimy o deklaracje kto z Państwa ma ochotę z takich zajęć skorzystać. Pozostałe osoby będą mogły odrabiać nieobecności na normalnych zasadach, z założeniem wydłużenia odrabiań o kolejny miesiąc w stosunku do zapisów z umowy.

Zajęcia dla dzieci młodszych, w grupach 0-2 lata oraz 3-4 lata udostępniane będą na zasadzie nagranych wcześniej 20-25 minutowych filmów. Ilość filmów będzie większa, niż ilość zajęć do odrobienia – żeby zrekompensować Wam to, że nie są to zajęcia prowadzone bezpośrednio. Dostęp do nich będzie przez stronę http://szkolamuzyki.wroclaw.pl/zajecia-muzyczne-online/ która jest zabezpieczona hasłem. Hasło będzie zmieniane co tydzień, w piątek a dostęp do filmów będzie czasowy – 7 dni. Nie ma możliwości pobrania filmów na swój dysk.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-lat i zerówek będą odbywały się zgodnie z sugestią nauczyciela danej grupy, przy uwzględnieniu potrzeb i możliwości dzieci – albo LIVE na platformie Zoom, albo jako udostępniane nagrania (jak wyżej).

W przypadku zajęć LIVE dzieci będą połączone z dziećmi ze swojej grupy tylko w przypadku, gdy cała grupa zdecyduje się na zajęcia online. W pozostałych przypadkach grupy mogą być mieszane – z uwzględnieniem wieku i poziomu zaawansowania. Zajęcia zerówek muzycznych będą odbywały się bez instrumentu – będą to głównie zajęcia umuzykalniające. Jeżeli dziecko zerówkowe posiada instrument w domu i chciałoby odbyć indywidualną lekcję ONLINE – być może będzie opcja dokupienia osobno takiej lekcji. Szczegóły ustalimy jeśli będą chętni – z uwzględnieniem rekomendacji nauczyciela prowadzącego daną grupę (nie dla każdego dziecka takie zajęcia będą najkorzystniejszą opcją).

Zajęcia dla dzieci ze szkoły muzycznej (te dzieci które mają zajęcia grupowe oraz indywidualne) będą odbywały się LIVE na platformie Zoom.
Program ZOOM można pobrać tu: https://zoom.us/download, albo korzystać poprzez przeglądarkę bez instalowania, chociaż wtedy nie wszystkie opcje są dostępne. Oferujemy swoją pomoc w przypadku problemów natury technicznej!

Chórzyści nie mają dedykowanych lekcji online (z wiadomych względów), jednakże być może jest opcja, by uczestniczyli w zajęciach grupowych podobnych grup wiekowych – jeśli byłaby chęć i zapotrzebowanie.

WAŻNE:
Proszę o jak najszybsze wypełnienie ankiety, (nawet jeśli nie są Państwo zainteresowani zajęciami online): https://forms.gle/tKAgrWjwTpG5CUjEA i poinformowanie nas tym samym o swoich preferencjach. Nie wszystko będziemy w stanie wziąć pod uwagę, ale się mocno postaramy!
O ostatecznym harmonogramie i kształcie zajęć, a także terminie rozpoczęcia poinformujemy w osobnej wiadomości.

Uwaga: osoby które nie wypełnią ankiety powyżej nie będą miały możliwości wzięcia udziału w zajęciach online i odrabiają nieobecności na starych zasadach. W przypadku rodzeństw, wypełniamy ankietę osobno dla każdego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *