Nasz zespół

mgr sztuki Urszula Polak

Instruktor zajęć z maluszkami i przedszkolakami, nauczyciel gry na fortepianie, dyrygent chóru dziecięcego ALLEGRETTO i chóru przedszkolnego DOLCISSIMO

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dyrygowania ad. dr hab. J. Szybalskiej – Matczak. Dyrygent chórów dziecięcych z którymi pracę oparła na teorii uczenia się muzyki wg profesora Edwina E. Gordona.

Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego w Łodzi (ocena celująca z przedmiotu kierunkowego – rytmika). Nauczyciel rytmiki. Specjalista – certyfikowany instruktor muzyki wg nowatorskiej koncepcji uczenia muzyki profesora Gordona. Członek The Gordon Institute for Music Learning oraz Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona. Przeprowadziła badanie dotyczące wpływu koncepcji prof. Gordona na poziom zdolności muzycznych u dzieci 7-letnich i stworzyła autorskie programy nauczania przeznaczone dla dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych warsztatów z dziedziny MLT, w tym szkoleń i kursów gordonowskich prowadzonych przez wykładowców z USA (Richard Grunow, Christopher Azzara, Marilyn Lowe, Alice Hammel, Michael Martin, Dina Alexander) i z Europy (Andrea Apostoli, Helena Rodriquez, Arnolfo Borsachhi).
Uczestniczka warsztatów i szkoleń dotyczących Porozumienia bez przemocy (NVC), oraz  Rodzicielstwa Bliskości. Interesuje się neuronauką, psychologią, samoregulacją oraz innowacyjną, niesystemową edukacją. Jest mamą 10-latka.

Dla dzieciaków – po prostu pani Ula 🙂

Anna Rudkiewicz

Instruktor zajęć z maluszkami i przedszkolakami, nauczyciel gry na wiolonczeli

Swoją przygodę z wiolonczelą rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. Naukę kontynuowała w Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie wiolonczeli mgr Doroty Kosendiak. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym pod kierunkiem dra Krzysztofa Karpety.
Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. I miejsca na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów (2016), III miejsca na Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych (2015), wyróżnienia na Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych  (2015,2013).
Brała także czynny udział w kursach i warsztatach muzycznych, doskonaląc umiejętności pod kierunkiem prof. Tomasza Strahla (UMFC w Warszawie), prof. Roberto Traininiego (Conservatorio C. Monteverdi Bolzano, Włochy), prof. Jeroena Reulinga (Royal Conservatory of Brussels, Belgia), dra Krzysztofa Karpety (AM we Wrocławiu), dra Adama Krzeszowca (AM w Katowicach) oraz dra Wojciecha Fudali (Polish Cello Quartet).
Koncertowała w takich miejscach jak Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, czy Hochschule fur Musik w Dreźnie.

W latach 2014-2017 była członkinią tria Driades et Pan, obecnie razem z kompozytorką i skrzypaczką Katarzyną Bem tworzy duet MusicMinds.

Michał Matczak

Nauczyciel gry na gitarze, instruktor grupy przedszkolnej i zajęć dla najmłodszych.

Jego fascynacja gitarą rozpoczęła się w 2002 roku. Pierwsze kroki stawiał w Szkole Muzycznej „ARKA” oraz Szkole Muzycznej „THERISMOS”, gdzie poszerzał swoją wiedzę z dziedziny muzyki klasycznej oraz doskonalił techniki gry na gitarze klasycznej pod kierunkiem Łukasza Grysia.

Od 2006 roku nawiązał współpracę z zawodowymi muzykami i zaczął grać w ich zespołach, poznając różne typy muzyki (od etnicznych brzmień muzyki latynoskiej i andaluzyjskiej, po klasycznego rocka czy bluesa). Poszerzał wiedzę z zakresu teorii muzyki rozrywkowej, uczęszczając na wykłady z aranżacji i harmonizacji prowadzone przez Pawła Zareckiego (muzyk ogólnopolskiej sławy współpracujący z takimi gwiazdami jak: Anna Maria Jopek czy Mieczysław Szcześniak, były pianista i aranżer zespołu TGD). Równolegle rozwijał umiejętności gry na gitarze elektrycznej uczestnicząc m.in. w warsztatach prowadzonych przez Tomasza Liperta (muzyk, wieloletni gitarzysta zespołu De Mono oraz były gitarzysta zespołu TGD).

Obecnie jest studentem ostatniego roku Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na wydziale instrumentalnym, w klasie gitary Magdaleny Czwojdy, członkiem zespołu „Alegrija” specjalizującego się w muzyce latynoskiej i andyjskiej oraz członkiem zespołu „Sunset Jazz Quintet” wykonującego muzykę z pogranicza jazzu i soulu.

Katarzyna Suchańska

Absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu solowego Marka Bałaty. Laureatka wielu wokalnych konkursów krajowych, brała udział w licznych kursach i warsztatach wokalnych.  Współpracowała z Narodowym Forum Muzyki przy projekcie Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato oraz z Dolnośląskim Towarzystwem Muzycznym prowadząc klasę śpiewu, organizując warsztaty wokalne oraz przeglądy muzyczne. Ukończyła również Studium Pedagogiczne przy Politechnice Wrocławskiej. Aktualnie studiuje Wokalistykę Estradową na Łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów.

Joanna Przybyła

Przygodę ze skrzypcami zaczęła w 2004 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Jeleniej Górze, kontynuując później naukę w PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze u prof. Nataszy Wysockiej.  Swoje umiejętności rozwijała m.in. na Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, czy na festiwalu „Gwiazdy Promują”. Była również skrzypaczką w Europera Youth Orchestra. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy klasy skrzypiec prof. Vadima Brodskiego. Współpracuje m.in. z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze jako muzyk orkiestrowy, wykonawca i prowadząca audycji umuzykalniajacych, z Gerhart Hauptmann Theater Musik Görlitz oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, w której gra koncerty z takimi osobami jak Andrea Bocelli, Al Bano i Romina Power, Justyna Steczkowska, Kayah i wiele innych. Grała pod batutą dyrygentów jak np. Adam Sztaba, Shih-Hung Young, Bruno Weil,  Kristjan Järvi, Piotr Rubik i inni. Koncertowała zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju ( Niemcy, Francja, Czechy, Słowacja, Austria).

Symonida Modras-Bartoń

Lektorka języka angielskiego, instruktorka zajęć Musical Babies® i Musical English®

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i mama rocznego Eustachego.
W dzieciństwie laureatka wielu konkursów i przeglądów piosenki (Ten Ton, Turniej „O Złotą Szpilę, Wawrzynek, Sacrum w Literaturze i Sztuce). Pracowała w środowisku native speakers w House of Dorchester w Wielkiej Brytanii oraz w „ea ceramic studio” na Krecie w Grecji, brała udział w międzynarodowym plenerze „kopa oro- summer session” organizowanym przez Vilnius Academy of Arts. Kocha śpiewać i tańczyć tańce łamańce. Jest aktywnym członkiem studenckiej grupy teatralnej „Kuchnia, teatr”.
Uwielbia pracę z dziećmi, które są dla niej ciągłym źródłem inspiracji.
Ważnym dla niej jest wychowanie w duchu Rodzicielstwa Bliskości. Nie stosuje nagród i kar, a w przestrzeni, którą tworzy znajdzie się miejsce na każdą emocję.
Wielokrotnie organizowała warsztaty dla dzieci w Polsce i za granicą, w trzech różnych językach : polskim, angielskim, rosyjskim.

Zostań jednym z nas